Zklamaný Jindřich Trpišovský

Sobotní HET liga: Trpišovský znovu nevyzrál na Jihlavu, vítězili převážně outsideři

Po dlouhé pauze se dnes zpět vrátila HET liga. K vidění sice nebyl žádný strhující šlágr, ale zejména soutěžní premiéra nového kouče Slavie Jindřicha Trpišovského budila pozornost. Odehrálo se celkem šest zápasů.

Baník Ostrava - 1. FC Slovácko 1:2 (0:1)

Branky: 74. Poznar - 33. Hofmann, 51. Zajíc. Rozhodčí: Hrubeš - Koval, Flimmel. ŽK: Jirásek - Zajíc, Hofmann. Diváci: 6074.

Sestavy:

Ostrava: Laštůvka - Pazdera, Psyché, Procházka, Fleišman - Jirásek - Fillo, Hrubý, Diop (46. Mičola), De Azevedo (59. Granečný) - Poznar. Trenér: Kučera.

Slovácko: Heča - Juroška, Hofmann, Břečka, Divíšek - Janošek, Daníček - Havlík, Sadílek (78. Machalík), Petr (66. Navrátil) - Zajíc (90. Kubala). Trenér: Kordula.

Tomáš Poznar střílí branku Zdroj: www.fcb.cz Baník nastoupil do záchranářského souboje proti Slovácku hned se sedmi posilami, jenže i přesto v baníkovském chrámu vyhrál celek z Uherského Hradiště. Vedení se svěřenci kouče Korduly ujali ve 33. minutě, když Břečka vrátil míč před bránu Laštůvky a Hoffman míč dorazil do sítě.

Následně Laštůvka Baník několikrát podržel, ale v 51. minutě inkasoval podruhé. Centr Petra lízl Zajíc a trefil se již po šesté v sezoně. Za domácí již pouze snížil v 74. minutě Poznar, a tak se Baník propadl až na poslední pozici v tabulce. Naopak Slovácko postoupilo až na třinácté místo.

FK Jablonec - FK Teplice 2:1 (1:1)

Branky: 36. Jovovič, 87. Chramosta z pen. - 6. Hora. Rozhodčí: Královec - Hájek, Myška. ŽK: Lischka - Ljevakovič. Diváci: 1710.

Sestavy:

Jablonec: Hrubý - Holeš, Pernica, Lischka, Hanousek - Hübschman - Masopust, Trávník, Považanec (79. Doležal), Jovovič (87. Zelený) - Chramosta (90. V. Kubista). Trenér: Rada.

Teplice: Diviš - Hyčka, Čmovš, Král, Krob - Ljevakovič, Kučera - Vošahlík (88. Trubač), Hora (67. Žitný), Rezek (88. Červenka) - Vaněček. Trenér: Šmejkal.

Jan Chramosta slaví branku Zdroj: www.fkjablonec.cz Hned v šesté minutě se dostal po mnoha odrazích k balonu Jakub Hora a překonal Hrubého. Byla to pro záložníka Teplice branka po hodně dlouhé době, jelikož devět měsíců nehrál kvůli přetrženým křížovým vazům.

Ale ještě do poločasu po parádní akci srovnal Jovovič. Mládežnický reprezentant Černé Hory si narazil míč s kapitánem Hübschmanem a zakončil kolem padajícího Diviše. Obrat v 87. minutě po kontroverzní penaltě svým prvním soutěžním gólem v dresu Jablonce dokonal Chramosta, který "desítku" sám zařídil.

FK Mladá Boleslav - Karviná 0:1 (0:0)

Branka: 90.+1 Wágner. Rozhodčí: Julínek - Pelikán, Horák. ŽK: Hubínek, Matějovský, Křapka - Štepanovský, Šisler, Kalabiška. Diváci: 2166.

Sestavy:

M. Boleslav: Šeda - Pauschek, Klíma, Takács, Křapka - Jánoš - Přikryl (84. Magera), Matějovský (61. Valenta), Hubínek, Mareš - Mebrahtu (71. Ladra). Trenér: Uhrin.

Karviná: Le Giang - Čolič, Janečka, Hošek, Eismann - Šisler, Panák (76. Smrž) - Štepanovský (90. Lingr), Budínský (90.+3 Štěrba), Kalabiška - Wágner. Trenér: Mucha.

Hubínek v souboji s Wágnerem Zdroj: www.fkmb.cz Mladá Boleslav měla několik zajímavých příležitostí, které však vychytal hrdina mače, gólman Le Giang. „Parádní výkon. Předvedl skvělé zákroky. Dá se říct, že chytil až neuvěřitelné věci, dvakrát čaroval na čáře. Patrik je pracovitý brankář, v tomhle zápase byl naším nejlepším hráčem,“ chválil ho karvinský trenér Josef Mucha.

Další osobností utkání se stal útočník Wágner. V nastavení líznul perfektní centr Budínského a zařídil tři body pro hosty.

Fastav Zlín - Dukla Praha 1:1 (0:0)

Branky: 73. Hronek - 62. Tetour. Rozhodčí: Příhoda - Mokrusch, Dresler. ŽK: Ostojič (Dukla). Diváci: 3024.

Sestavy:

Zlín: Dostál - Kopečný (67. Ekpai), Hnaníček, Gajič, Matejov - Vukadinovič (82. Džafič), Hronek, Jiráček, Holzer - Mehanovič - Beauguel (46. Traoré). Trenér: Páník.

Dukla: Rada - Miloševič, Ostojič, Jiránek, Podaný - Bilovský, Holík (84. Doumbia), Tetour - Brandner (74. Djuranovič), Holenda, Koreš (89. Schranz). Trenér: Hynek.

Gajič přehlavičkoval Holendu Zdroj: www.fcfastavzlin.cz V zápase nebyly k vidění 57 minut větší příležitosti, až penalta Mehanoviče. Útočník Zlína však svou střelu nasměroval do rukavic brankáře Rady, a tak udeřili hosté. Podaný našel na zadní tyči Tetoura, který hlavou zavěsil.

Avšak v 73. minutě se do centru Ekpaie hlavou položil Hronek a srovnal na konečných 1:1.

Bohemians Praha 1905 - Zbrojovka Brno 1:0 (0:0)

Branka: 63. Mašek z pen. Rozhodčí: Franěk - Arnošt, Boček. ŽK: Luts - Kryštůfek, Krejčí, Sukup. ČK: 66. Luts. Diváci: 3855.

Sestavy:

Bohemians: Fryšták - Dostál, Hůlka, Šmíd, Kocič - Martin Hašek ml., Jindřišek - Reiter (77. Vaníček), Mašek (72. Švec), Luts - Nečas (82. Kabajev). Trenér: Martin Hašek st.

Brno: Melichárek - Sukup, Pavlík, Kryštůfek, Vraštil - Polák - Acosta (60. Ashiru), Pilík, Krejčí, Lutonský (75. Juhar) - Zikl (67. Škoda). Trenér: Pivarník.

Dominik Mašek slaví gól Zdroj: www.bohemians.cz Skoro celé utkání byla aktivnější Bohemka, která se také dostala do vedení. Ve vápně byl gólmanem Melichárkem faulován Mašek, jenž nabídnutou příležitost s přehledem proměnil. Hned za další tři minuty si ale domácí cestu za výhrou skomplikovali. Luts zastavil unikajícího protihráče a Franěk ho po druhé žluté kartě vyloučil.

Brňané sice soupeře svírali, ale vyloženou šanci z přesilovky nevytěžili. Zbrojovka v nejvyšší soutěži nedala Bohemians gól počtvrté za sebou a poosmé z devíti venkovních zápasů této ligové sezony prohrála.

Vysočina Jihlava - Slavia Praha 1:0 (1:0)

Branka: 10. Dvořák. ŽK: Schumacher, Ikaunieks - Sýkora, Kolář, Danny, Deli. Diváci: 3789.

Sestavy:

Jihlava: Rakovan - Vaculík (65. Holík), Tlustý, Buchta, Schumacher - Ljovin - Fulnek (83. Klíma), Urblík, Dvořák, Zoubele (86. Štěpánek) - Ikaunieks. Trenér: Svědík.

Slavia: Kolář - Frydrych (73. Danny), Kúdela, Deli, Sýkora - Ngadeu - Mingazov (46. Stoch), Hušbauer (78. Necid), Bucha, Zmrhal - Škoda. Trenér: Trpišovský.

Zklamaný Jindřich Trpišovský Zdroj: www.slavia.cz Jindřich Trpišovský na svou premiéru na lavičce Slavie Praha rozhodně s úsměvem na tváři vzpomínat nebude. Na své neoblíbené půdě v Jihlavě ani na počtvrté nevyhrál a dosud poslední Jihlava se díky čtvrté výhře v sezoně, kterou zařídil Dvořák, posunula na předposlední místo.

„Mám rád to město, ale jak se tady objevím, je to problém, už jsem tu prohrál popáté. Vím, že jsme nic nepodcenili, pracovali jsme i s videem ze zápasů soupeře, připravovali jsme se na něj. Dali jsme do zápasu maximum, ale nestačilo to. Navíc je ostuda, že jsme tu nedali gól," řekl poté na tiskové konferenci Trpišovský.