Necid se raduje ze vstřelené branky

Slavia zvládla vstup do skupiny EL

Slavia vyhrála svůj úvodní zápas ve skupině A Evropské ligy, když porazila izraelský Maccabi Tel Aviv 1:0.

Úspěšný vstup do skupinové fáze Evropské ligy. To byl cíl, který zněl ze slávistického tábora před dnešním zápasem. Slavii čekal nepříjemný soupeř v podobě izraelského Maccabi Tel Aviv, který do Edenu dorazilo podpořit okolo tisícovky fanoušků.

Sestava Slavie byla dosti překvapivá, ačkoliv se v tomto zápase jednalo o to, jak Slavia vstoupí do skupiny Evropské ligy, tak se v základní sestavě neobjevili: Hušbauer, Škoda, Bořil ani Lašťůvka. Šanci od začátku naopak dostali: Kovář, Necid, Hromada či Sýkora.

V prvním poločase byla Slavia nebezpečnějším týmem a vypracovala si několik příležitostí. Naopak hostující celek se k bráně Přemysla Kováře téměř nepřiblížil. Dobrý vstup Slavie do utkání pečetil ve 12. minutě Tomáš Necid, který Slavii poslal do vedení 1:0. I nadále byla Slavia lepším týmem, avšak útoky končily většinou před finální fází. Velmi slibně vypadal například únik Necida se Sýkorou na jednoho obránce, ale slávisté danou situaci nevyřešili správně.

Ve druhém poločase již Maccabi více otevřelo hru a snažilo se vyrovnat, avšak jejich útoky byly téměř bezzubé a brankář Kovář byl víceméně bez práce. Naopak Slavia mohla zápase rozhodnout. Ve velké šanci byl po pěkné kombinaci na pravé straně Jaromír Zmrhal, ale zamířil jen do boční sítě. Po střele Necida se dokonce síť rozvlnila, ale radost fanoušků zmrazil zdviženým praporkem asistent rozhodčího. Další branky již v zápase nepadly a Slavia se může radovat z vítězství 1:0 a ze zisku premiérových tří bodů do tabulky.

Druhý zápas skupiny A mezi Villarrealem a Astanou skončil vítězstvím 3:1 pro Villarreal. Slavii tak po prvním hracím kole patří druhá příčka.