Milan Škoda právě vstřelil vedou gól z penalty Slavie proti BATE

Slavia Praha porazila BATE 1:0

Fotbalová Slavia Praha senzačně zvládla vstup do třetího předkola Ligy mistrů . Dnes porazili běloruský klub BATE Borisov 1:0

Slavia měla první poločas plně ve své moci a běloruský tým do žádných šancí nepustila. Již v 19. minutě jsme byli svědky vyloučení na straně BATE. Červenou kartu dostal běloruský obránce Yablonski, který fauloval v pokutovém území. Rozhodčí ihned po incidentu ukázal gesto penalty. Penalty se nemohl chopit nikdo jiný než kapitán Slavie Milan Škoda. Škoda kopl míč doprostřed brány, což je u penalty velký risk. Penalta mu však vyšla a poslal Slavii do vedení 1:0. Slavia se dál dostávala do šancí. Ve 36. minutě vytáhl hostující brankář skvělý zákrok proti střele domácího týmu. O několik minut později střílel Milan Škoda z otočky, ale netrefil bránu. S prvním poločasem jsme se rozloučili s jednobrankovým vedením Slavie 1:0. Nutno zmínit, že BATE nevystřelil ani jednou na bránu soupeře.

Druhý poločas měl podobný scénář jako v té první. V 50. minutě se k šanci dostal Hušbauer. Ten střelou zpoza vápna trefil parádně. Po jeho střele zahučelo břevno. V 56. minutě měli domácí šanci v podobně volného přímého kopu. Rozehrával Danny, ale jeho centr nikoho nenašel a míč tak skončil za brankovou čárou. Poté se dlouho nic zajímavého neudálo, až v 72. minutě. Opět skvěle hrající Hušbauer poslal centr do vápna, kde našel přesně hlavu Mešanoviče. Ten ale poslal míč hodně vysoko. O pět minut pozdějí meli Slávisté rohový kop, kterého se ujal Milan Škoda. Načechraný balón přistál na hlavě Ngadeueho jehož pokusl letěl těsně kolem levé tyče. Další šance Škody byla v 81. minutě, když si naběhnul na centrovaný balón z rohového kopu. Jeho pokus vstřelit další gól nevyšel. Míč mířil do pravé tyče. Do konce utkání se již nic zásadního neudálo a zápas skončil 1:0. Odveta se bude hrát příští týden v Bělorusku.