Argentínský fotbalista Sergio Kun Agüero v dresu Manchesteru City
Foto: pinterest.com/pin/280771357993366685/

Proč milujeme fotbal? Emoce fotbalových komentátorů

Argentínský fotbalista Sergio Kun Agüero v dresu Manchesteru City

Na fotbale najdeme mnoho krásných věcí. Nejsou to pouze góly, krásné akce, individuální akce či úspěšné a povedené zákroky brankářů. K fotbalu také patří komentátoři.

Argentínský fotbalista Sergio Kun Agüero v dresu Manchesteru City Zdroj: pinterest.com/pin/280771357993366685/

Bez fotbalových komentátorů by to nebylo ono. Pro většinu z nás by to nebyl ten pořádný fotbalový zážitek. A že se jich najde opravdu spousta. Největší zastoupení komentátorů mají v Anglii. Stydět se nemusí ani Němci, Brazilci, ale také komentátoři z arabských států. Každý si určitě pamatuje vítězný gól Manchesteru City, který vstřelil Sergio Kun Agüero. Tento gól zajistil slavnému týmu vítězství v Premier League. Slavný gól komentoval Martin Tyler, který se zcela nesmazatelně zaryl do našich uší. Tato oslava se dá považovat za největší v novodobé historii fotbalu.

Slavný gól vsítili také Fernando Torres či Didier Drogba. Didier Drogba vyrovnal svým gólem hru proti Bayernu Mnichov na 1:1 v posledních minutách hry. Chelsea poté vyhrála zápas po penaltách. Ani tady nechyběl Martin Tyler se svýcm spolukomentátorem Garym Nevillem.

Fernando Torres pobláznil také komentátory. Opět to bylo v klubu Chelsea. Martin Tyler a Gary Neville u toho nechyběli. Tato oslava gólů se dá považovat za jednu z těch nejslavnějších.

Mezí známé komentátory se dají řadit také Arabové. Všichni z nás jim nerozumí ani slovo. I přesto si je ale pamatujeme. Jejich komentování je opravdu někdy vtipné a někteří z nás si občas myslí, že to s tím komentováním někdy opravdu přehání.

Jak to vypadá v Brazílii a Španělsku? Tyto dva státy to mají snad nejvíce podobné. Obdivovat u nich můžeme rychlost komentování a hlavně nefalšovanou radost. Španělští komentátoři jsou nejvíce proslulí komentováním slavných klubů jako jsou Barcelona, Real Madrid či Atlético Madrid.

Stydět se nemusí také Poláci. Jejich fotbal sice nepatří mezi absolutní špičku, ale i tam se najdou chvíle, které si pamatuje každý z nás. Poláci také prosluli komentováním slavných světových klubů. Mezi slavné polské komentátory patří Darius Szpakowski, Marcin Grywacz či Rafal Wolski.

Co Česká republika? U nás je nejslavnější Jaromír Bosák. Jeho hlášky nás někdy dostávají do kolen. Bez něj by sledování zápasů České republiky a hlavné české ligy nebylo ono.

Kteří komentátoři baví vás? Podělte se s námi.

Autor: D.P.
329 0