Foto: Fotbalový klub Slovan Záblatí

Potvrzeno! Stramaccioni byl odvolán, na jeho místo má přijít Hapal

V tiskové zprávě sice Sparta uvedla, že oficiální stanovisko by mělo přijít v pondělí, nakonec se ale vše protáhlo a oficiální potvrzení konce Andrey Stramaccioniho na lavičce Letenských přišlo až dnes. Náhradou má být Hapal.

Andrea Stramacconi přišel do Sparty v létě. Měl se stát tváří sparťanského projektu, kdy do kádru přišly posily v přepočtu za 300 milionů korun.

Ben Chaim se stal nejdražším hráčem v dějinách české ligy (79 milionů korun), Kaya stál pouze o dvacet milionů méně. Celkem do kádru přišlo jedenáct posil převážně z ciziny.

Hned na začátku ale přišla facka od Crvene Zvezdy Bělehrad, která Spartu vyřadila z boje o evropské poháry. Ani v lize Letenští nezářili a z ochozů byla cítit nepříjemná atmosféra.

Jaro mělo být po další nákupech daleko lepší, ale Stramaccioni nepozvedl tým tak, jak se očekávalo. Na úvod sice s odřenýma ušima porazil doma Liberec 2:0, ale pak přisly dvě remízy s celky bojující o záchranu (Slovácko, Brno).

Nakonec se rozhodlo sparťanské vedení italského kouče odvolat. „Bohužel, ani první tři jarní kola očekávaný posun nepřinesla, a proto se vedení klubu rozhodlo pro okamžitou změnu,“ řekl pro klubový web generální ředitel Adam Kotalík.

Novým trenérem by se měl stát Pavel Hapal, který možná povede již dnešní odpolední trénink.

115 89