Michael Krmenčík se snaží prosadit přes obranu Partizanu Bělehrad

Pohledem Viktoriána: Zlatá remíza z partizanského hřiště, které bylo spíše pole

Viktorii Plzeň čekal po zimní přestávce první jarní souboj na hřišti Partizanu Bělehrad. V hlavní městě Srbska uhrála remízu 1:1, což znamená dobrou výchozí pozici do odvety.

Michael Krmenčík se snaží prosadit přes obranu Partizanu Bělehrad Zdroj: FCVP/Martin Skála Začněme u sestav. Oba dva trenéři vyslali na plac předpokládané jedenáctky, zejména u Viktorie se nedala čekat nějaká rotace. První, co muselo asi většinu diváků u obrazovek či přímo na stadionu bodnout v oku, byla špatná kvalita trávníku. Viktoriáni na ní včera večer dokonce nemohli kvůli sněžení a špatným klimatickým podmínkám trénovat, dneska rozhodně nemohla být kvalita porostu lepší.

Míče hráčům odskakovaly od kopaček, výhodu měl hlavně Partizan, který již byl sžitý s tímto terénem. První třetina utkání byla víceméně opatrná, první vážnější příležitost zaznamenal až Soumah ve 36. minutě, jehož střelu vyrazil jistý Hruška.

Poté následoval rohový kop, po kterém diváci viděli další nebezpečné zakončení domácích. Tawamba se vysmekl Hejdovi a nebezpečně zakončil. Hruška nemusel zasahovat. Lukáš Hejda musel zažívat pernou minutku, jelikož měl na hlídání oba zakončovatele, Tawambu i Soumaha, který zakončoval před zmiňovaným rohem.

Tomáš Hořava u míče Zdroj: FCVP/Martin Skála Do kabin se šlo za stavu 0:0. Druhou půli začal aktivněji Partizan, ale jeho hráči měli pouze náznaky příležitostí. A jakmile vystřelili na bránu, už z toho byl gól. V 58. minutě nešťastně tečoval centr Vuličeva Limberský a Tawamba se již nemohl mýlit. Domácí byli při chuti a o chvíli později napřáhl Tošič. Hruška vyrážel na roh.

Poté již začali hrát hosté. A odměna přišla v 81. minutě, když Zemanův přetažený centr vracel zpět Krmenčík a do sítě balon dostal Řezník. Stylově tak oslavil padesátý zápas v evropských pohárech. O pět minut později musel pod sprchy domácí stoper Mitrovič, více se však v zápase nestalo.

Pro naše oblíbené hráče je tato remíza velmi cenná do odvety. Vzhledem k průběhu mače i špatnému terénu se dá tento konečný stav považovat za zlatý. Svěřenci Pavla Vrby v neděli odehrají ještě ligové utkání v Olomouci a následně je na programu odveta v Doosan Aréně.

Za zmínku stojí hlavně dva velmi dobré výkony. Zejména kapitána Romana Hubníka, který svědomitě uhlídal Tawambu a připsal si na své konto několik zajímavých zákroků. A druhým je Martin Zeman, který hru rozhýbal a podílel se i na vyrovnávacím gólu.

Úvodní utkání 2. kola fotbalové Evropské ligy:
Partizan Bělehrad - Viktoria Plzeň 1:1 (0:0)
Branky: 58. Tawamba - 81. Řezník. Rozhodčí: Sidiropulos - Kostaras, Dimitriadis (všichni Řec.). ŽK: Mitrovič - Hrošovský. ČK: 85. Mitrovič. Diváci: 21 568.
Partizan: Stojkovič - Vuličevič, N. R. Miletič, Mitrovič, Uroševič - Jankovič, Pantič, Jevtovič, Tošič - Soumah (71. Ivanovič), Tawamba (90. Markovič). Trenér: Djukič.
Plzeň: Hruška - Řezník, Hejda, Hubník, Limberský - Hořava, Hrošovský - Petržela (60. Zeman), Kolář (78. Čermák), Kopic - Krmenčík (90. Chorý). Trenér: Vrba.