Milan Petržela objímán Vepřekem. Penalta se nepískala...
Foto: www.fcviktoria.cz

Pohledem Viktoriána: Utkání jinak než remízou skončit nemohlo, kouč Vrba výborně využil nedostatků Sigmy

Milan Petržela objímán Vepřekem. Penalta se nepískala...

Viktoria Plzeň remizovala v Olomouci s místní Sigmou 0:0. Utkání branku i přes zajímavé závary především před brankou Buchty zápas nepřineslo, a tak zůstal náskok viktoriánů čtrnácti bodový. Je zde další článek z rubriky "Pohledem Viktoriána".

Milan Petržela objímán Vepřekem. Penalta se nepískala... Zdroj: www.fcviktoria.cz Bod s každým týmem z TOP 5 HET ligy se v naší aktuální situaci počítá. Nehledě na to, že je teprve začátek jara a vše si musí teprve sednout. Proto je remíza z horké olomoucké půdy takovým menším plusovým bodem.

Dnes mě velmi překvapila sestava, tedy konkrétně post levého beka. Při absenci Davida Limberského se dá očekávat Milan Havel, dnes však nastoupil Jan Kovařík. Překvapivé je to i z důvodu, že v hiearchii Sigmy je pravá strana útočnější, respektive zde působí pravý obránce Martin Sladký, který je směrem dopředu silnější než jeho spoluhráč na druhé straně obrany, Michal Vepřel.

Na stranu Kovaříka ale musím říct, že hrál poměrně slušně. Dozadu si to odpracoval, ani dopředu rozhodně nebyl špatný. Jeho centry byly prakticky stejně dobré jako v jeho nejlepší formě. Možná by byly i zužitkovány, jenže k tomu chybělo lepší postavení ofenzivních hráčů v šestnáctce.

Olomouc potvrdila to, co ji sráželo celý podzim. Velmi dobře se Pavel Vrba rozhodl, že nebude modro-bílé hodit po celém hřišti, a zalezl do ulity. Sigma dokázala slušně kombinovat po velké vápno, ale zde nedokázala akce dotáhnout do zakončení. 

A nebýt Lukáše Kalvacha, asi by odešla s prázdnou. Defenzivní záložník celku kouče Jana Jílka nejenže dokázal pokrýt svůj vlastní prostor ve středu hřiště a častokrát zastavil útok hostů, ale také velmi dobře vykrýval prostory za ofenzivními beky.

Škoda dvou velkých šancí Michaela Krmenčíka. Zejména ta druhá zamrzí. Každopádně bod je skvělý a opravdu cenný. A na závěr si neodpustím připomenout dvě situace. První jasnou penaltu po držení Vepřeka na Petrželu. Jestli toto nebyla penalta, tak nevím, proč se hráči dohadovali ohledně držení Řezníka...

218 37