Tomáš Chorý slaví gól
Foto: facebook.com/FC Viktoria Plzeň

Pohledem Viktoriána: Tato jízda se zapíše do historie, snový postup nebyl daleko

Tomáš Chorý slaví gól

Viktoria Plzeň sice v domácí odvetě osmifinále Evropské ligy porazila Sporting Lisabon 2:1, ale kvůli prohře v Portugalsku 0:2 končí. Všichni hráči ale odchází se vztyčenými hlavami.

Po odhalení sestavy jsem si myslel, že šance na postup jsou opravdu minimální. Nebo spíše se budou síly a koncentrace ubírat na ligový mač ve Zlíně. Opravdu jsem si nemyslel, že tento mač se zapíše do viktoriánské historie. Ale zapíše. A pěkně tučně.

Aby se objevil na titulní straně, tak bylo potřeba napsat postupovou tečku. Nestalo se, škoda. Přece jen, mohlo být rozhodnuto mnohem dříve. Třeba i po prvním zápase.

Bakošův rychlý gól byl přesně to, co bylo k postupu potřeba. A pak se musel sejít výkon ode všech hráčů. A povedlo se. Od fenomenálního Hrušky v bráně až po nejvysunutějšího Bakoše předvedli všichni hráči top výkon.

Někteří na evropské úrovni. Zejména hra středopolařů Hrošovského s Hořavou měla velmi vysokou úroveň. Pochválit se ale musí skoro všichni. Dvougólový Bakoš, aktivní Havel s Kopicem, fenomenální Hruška… Prostě všichni.

Pro Sporting se stalo skoro smrtícím zápasový režim. Ligový duel proti Chaves hrál až v pondělí, včerejší mač drsně podcenil. Významně chyběl defenzivní záložník Carvalho, který držel střed hřiště, a to hostům v utkání chybělo. V prodloužení šlapali větší vodu Portugalci.

Opravdu je velká škoda, že tento velký sportovní příběh neměl zlatou tečku. Dvě branky Bakoše a hlavně chycenou penaltu Hrušky by měli fanoušci českého fotbalu zapsanou v hlavách navždy. I tak je to další velký zápas v historii Viktorie a svěřenci Pavla Vrby na sebe musí být hrdí. Protože toto mělo grády a stálo to za to! Jeden neubráněný roh ale sen o postupu zhatil…

27 0