Zachmuřený Pavel Vrba
Foto: FCVP/Ladislav Nussbauer

Pohledem Viktoriána: Budíček, pánové! Den blbec, ale také varovný prst

Zachmuřený Pavel Vrba

Viktoria Plzeň v domácím utkání senzačně prohrála s poslední Jihlavou. Rozhodl jediný gól Tlustého z 22. minuty. Západočeši tak prohráli poprvé v této sezoně HET ligy a neporazitelnost se zastavila ve dvacátém druhém zápase. Je zde tradiční článek z rubriky "Pohledem Viktoriána".

Naštvaný Michael Krmenčík Zdroj: FCVP/Ladislav Nussbauer Jihlava jede do Plzně? To bývají jasné tři body pro domácí. Včera se stal krutý opak. Absolutně nečekaný. Po fantastickém čtvrtečním postupu do osmifinále Evropské ligy přes Partizanem Bělehrad přišla pondělní facka.

Prohra s Jihlavou. Ano, Vysočina před týdnem porazila Slavii 1:0. Jenže doma, na sněhu, sešívaní navíc nebyli pod novým trenérem Jindřichem Trpišovský sehraní. Výhra viktoriánů měla být povinností. 

Něco se ale zadrhlo. Už od začátku všechno špatně. Zaváhání Romana Hubníka vystihl Dávis Ikaunieks a nad Matúšem Kozáčikem stáli všichni svatí. Stejný útočník mohl využít i strašlivou rozehrávku slovenského brankáře i o chvíli později, ale nastřelil pouze boční síť.

David Limberský Zdroj: FCVP/Ladislav Nussbauer Chyba střídala chybu. Nechápu, ti, co hráli povedený zápase proti Partizanu, najednou kazili. A nebylo to pouze o jedné chybě, dvou. Zejména David Limberský hrál neskutečně laxně. Do ofenzivy nedokázal překrývat křídelní prostory, neroztahoval hřiště. Do toto kupil již zmiňované chyby.

Jihlava se dobře posouvala v bloku, o tom žádná. Ale nedat ji branku? Doma? Čtyři dny po postupu do osmifinále Evropské ligy? Ostuda. Jediné, co nás plzeňské fanoušky může v tomto mrazu a po prohře s Jihlavou hřát, je náskok dvanácti bodů před Slávií.

Pavel Vrba si dobře uvědomuje, že titul vyhraný není. Proto musí své svěřence vzbudit. A rychle!

168 35