Pique projevil svůj občanský názor a hned to schytal od fanoušků Španělska
Foto: http://www.goal.com/en/news/pique-offers-to-resign-from-spain-team-as-violence-mars/1abpejfm5mxwo1gdgys4isaaz7

Pique pod tlakem fanoušků při tréninku španělské reprezentace

Pique projevil svůj občanský názor a hned to schytal od fanoušků Španělska

Gerard Pique projevil svůj občanský názor a při tréninku španělské reprezentace to pěkně schytal od fanoušků. Někteří ho dokonce vyzývali k ukončení reprezentační kariéry.

Gerard PIque (30), dlouhá léta patří k pilířům obrany Španělska a zažil s reprezentací všechny největší úspěchy (zlato MS, zlato ME). Reprezentuje Španělsko již od roku 2008  aza tuto dobu si připsal 91 startů a 5 branek.

Před utkáním FC Barcelona - Las Palmas 3:0, vyrazil k volební urně také mimo jiné barcelonský stoper Gerard Piqué a kritizoval postup policie proti příznivcům nezávislosti. "Je to ostuda, ty obrázky mluví samy za sebe,"uvedl španělský mistr světa a Evropy, který má na kontě i devět startů za katalánskou reprezentaci.

To ještě netušil, že se mu toto prohlášení stane osudným, či mu přinese nepříjemnosti od fanoušků země, za kterou tak spolehlivě tolik let bojoval. Samozřejmě nechybí v nominaci na kvalifikační duel proti Albánii, ale hodně mu tento pobyt v repre zhořkl po přístupu velké skupiny fandů.  Obránce Barcelony Gerarda Piquého kvůli podpoře samostatnosti Katalánska na tréninku španělské reprezentace vypískali fanoušci. Třicetiletý stoper odsoudil zásah španělské vlády proti lidem, kteří hlasovali v nedělním referendu. V tréninkovém centru Las Rozas nedaleko Madridu se shromáždilo asi tisíc fanoušků a většina z nich na Piquého po příchodu na hřiště začala pískat a bučet. Někteří příznivci slovně či transparenty zkušeného stopera uráželi a vyzývali k odchodu.  Trénink pro naprosto nevhodné chování drtivé většiny fanoušky byl po 25 minutách ukončen.

Piqué prohlásil: " Jsem připraven opustit národní tým, pokud si někdo myslí, že dělám problémy". 

Transparenty nespokojených fanpušků Zdroj: www.standard.co.uk

Autor: Rosťa Králik
75 0