Václav Pilař slaví branku
Foto: FCVP/Martin Skála

Pilař je volný! Plzeň ho uvolní na hostování, hráč se však chce poprat o místo

Václav Pilař slaví branku

S Václavem Pilařem se do konce této sezony v Plzni nepočítá a již dostal povolení hledat si hostování do konce tohoto ročníku.

Václav Pilař slaví branku Zdroj: FCVP/Martin Skála Na jaře po čtvrté operaci konečně vyléčil koleno a zasáhl do ligového mače. Vypadalo to, že na začátku této sezony bude hrávat v základní sestavě. Jenže kvůli zranění chyběl v dvojutkání proti FCSB a když se vrátil, tak si podvrtnul kotník v předzápasové rozcvičce před utkáním v Jihlavě.

Pilař rozhodně nemohl hodnotit podzim jako povedený. Celkem odehrál deset zápasů, z toho však pouze čtyři v lize. Na zimním soustředění stihl tři poločasy, a to pouze v rámci kondičního soustředění v Marbelle. Na herním v Benidormu se připravoval kvůli menším zdravotním problémům pouze inviduálně.

I kvůli tomu nebyl spolu s Živuličem a Ivanschitzem nominován na klání v Bělehradě. A nejen z tohoto důvodu. Od zástupců Viktorie Plzeň dostal svolení k hledání si hostování do konce sezony.

Jenže zde je jeden zádrhel. Pilař chce zůstat v Plzni a poprat se o místo. "Samozřejmě že nic neudělám přes nesouhlas hráče. S Vaškem o tom diskutujeme, stejně tak s Plzní. Můj názor je ten, že by měl na jaře odehrát plnou porci čtrnácti ligových zápasů a v létě se vrátit zpátky v plné formě. Pak bude mít v klubu lepší výchozí pozici," řekl pro deník Sport Pilařův agent Pavel Zíka.

Jak to s Pilařem nakonec dopadne se dozvíme v nejbližších dnech, zimní přestupové období pro české kluby končí 22. února. Je vysoce nepravděpodobné či skoro vyloučené, že by odešel hostovat někam do zahraničí. Viktoria bude uvažovat jen a pouze nad nabídkami z české ligy.

1192 131