Pavel Vrba
Foto: FCVP/Martin Skála

„Partizan musí dát gól. V tom je naše výhoda," hodnotil utkání Vrba

Pavel Vrba

Herně nepřesvědčili, ale svěřenci kouče Pavla Vrby si vezou na západ Čech velice nadějný výsledek. Remíza 1:1 se velice cení, a ví to také trenér Viktorie, který byl s nerozhodným stavem spokojen.

Pavel Vrba Zdroj: FCVP/Martin Skála Nejprve odhodnotil celé utkání. „Utkání bylo přesně takové, jako když se dva a půl měsíce nehraje soutěžní utkání. Z naší strany byla v prvním poločase spousta nepřesností. Hráli jsme hodně opatrně, Partizan byl lepší, ve finální fázi měl dvě šance, kdy nám mohl vstřelit gól. Paradoxně po inkasované brance v druhé půli jsme konečně začali hrát, co jsme chtěli. Přišlo vyrovnání. Celý druhý poločas byl z naší strany výrazně lepší," řekl.

První půle se hostům nepovedla, uchylovali se pouze k nákopům dopředu na Krmenčíka, to však k úspěchu nevedlo. „Chtěli jsme kombinovat i v prvním poločase, ale bohužel jsme ztratili spoustu balonů v přechodové fázi, kdy nás soupeř velice důrazně dostupoval, a nám nezbývalo, než přepínat do obrany," vysvětloval Vrba.

Radim Řezník vyrovnal z první střely na bránu, bývalý kouč České reprezentace ale nechtěl soudit, zda byla remíza šťastná. „Nedokážu posoudit, zda to byla první střela. Každopádně jsme si v pozdějším průběhu zápasu vytvořili plno závarů a situací, z kterých jsme mohli zakončovat. Kdyby do branky prošla rána Limberského, skórovali jsme už dřív. Pak tam bylo několik dalších zablokovaných střel," snažil se vyvrátit otázku.

 „Nelze říct, kdo je v odvetě favorit. Na druhou stranu výsledek 1:1 je pro nás hodně zavazující. Doufám, že to doma potvrdíme, i když to nebude nic jednoduchého," věří v postup.

Jiné utkání než v Bělehradě neočekává. „Myslím, že to bude hodně podobné utkání. Oba soupeři budou čekat na první chybu. Vstřelili jsme gól na cizím hřišti. Pokud chce Partizan postoupit, musí skórovat. V tom je naše výhoda. Věřím, že naši fanoušci vytvoří takovou atmosféru, jakou jsme zažili v Bělehradě a také budeme mít v zádech dvanáctého hráče.“

99 29