Za pár týdnů ho však může nahradit již tento muž Gareth Barry
Foto: http://www.liverpoolecho.co.uk/sport/football/football-news/everton-fc-midfielder-gareth-barry-8755722

Padne v této sezóně rekord v počtu startů v Premier League?

Za pár týdnů ho však může nahradit již tento muž Gareth Barry

Víte kdo má na svém kontě doposud nejvíce startů v Premier League? Terry? - ne. Lampard? - také ne. Je to Ryan Giggs, ale jeho rekordní zápis může být letos překonán.

Nejvíce startů na své konto v Premier League připsla legendární, záložník Walesu Ryan Giggs (43), 632 startů/109 branek v letech 1992 - 2014. Unikátní na tomto zápisu je, že to zvládl pouze za jeden klub - Manchester United, což je v dnešní době již téměř nepředstavitelné. Fanoušci Manchesteru namítnou jak je to možné, vždyť Ryan za Manchester nastoupil k 672 ligovým zápasům? A budou mít pravdu. Ale na začátku 90. let nebyl Manchester United na výsluní jako poslední léta, tudíž první dvě sezóny strávil Ryan Giggs s Manchesterem v nižší soutěži 1990 - 92. Ale jak to tak vypadá, rekord Ryana Giggse může a pravdepodobně i bude překonánám. Kým? 

Ale nikdo již Ryanovi nesebere to, že byl prvním a navíc nebude překonáno ani to, že úctihodný počet startů nasbíral pouze v dresu jednoho klubu, to už stěží někdo dá, jelikož klubová věrnost se nyní již moc nenosí.

Na první pohled né tak známou hvězdou jako Giggs, nýbrž dlouholetým, defenzivním záložníkem jak v lize tak v dresu Anglie je Gareth Barry (36). Barry vždy, kde hrál odváděl na fotbalovém pažitu poctivou, možná ne na první pohled nepříliš viditelnou "černou" práci. V reprezentaci za 12 let skončil na bilanci 53 utkání/3 branky. 
 

Gareth Barry začal hrát Premier League v 17 letech a dlouhých 11 roků strávil v dresu Aston Villy FC s bilancí 365/41. Poté pět let byl pilířem zálohy Manchester City FC se zápisem 132/6  během sezón 2009 - 2014. Přičemž poslední sezónu 13 - 14 strávil již na hostování v Evertonu FC, čímž byl dán směr jeho dalšího působení. Spojení s Evertonem trvalo do května 2017 s velmi podobnými čísly jako nasbíral v Manchesteru, 131/5. Před novou sezónou podepsal Barry smlouvu s týmem West Bromwich Albion. Jeho dosavadní bilance v Premier League je tedy  628 duelů/52 branek. Garethovi tedy chybí pouze 5 startů, aby překonal rekord Giggse. Barry vstupuje do West Bromwich Albion s optimismem " Chci přijít a pomoci týmu. To pro mě bylo stejné všude, kde jsem hrál. Chci týmu pomoci ke zlepšení, tvrdě pracovat a snad přidat nějakou kvalitu,"  I Barry má na svém kontě jednu nevšední zajímvost a to, že všechny kluby kde působil mají aspoň částečně jak ve znaku tak na dresech modrou barvu. Nejbližší týdny ukáží, zda se Gareth stane novým králem Premier League co se počtu startů týká.

Dosavadní držitel nejvyššího počtu startů v Premier League RYan Giggs Zdroj: www.express.co.uk

Autor: Rosťa Králik
195 0