Václav Drchal slaví branku do sítě Slovácka
Foto: www.sparta.cz

Nový sparťanský objev? Mladík Drchal při debutu skóroval. „Gól jsem si vysnil," řekl

Václav Drchal slaví branku do sítě Slovácka

Poprvé nastoupil mezi seniory do soutěžního zápasu a hned v základní sestavě nabušené Sparty. A co víc, vstřelil gól! Osmnáctiletý Václav Drchal zažil pohádkový debut. „Gól jsem si vysnil. Ztráta bodů je ale kaňkou na mé premiéře,“ řekl po zápase.

Václav Drchal slaví branku do sítě Slovácka Zdroj: www.sparta.cz

„O tom, že budu hrát v základu, jsem se dozvěděl někdy ve čtvrtek. Byl jsem hodně šťastný, zároveň trochu nervózní, ale myslím, že to ze mě spadlo hned po chvíli na hřišti. Všichni nejbližší protihráči byli hodně silní, nebylo to jednoduché, ale myslím, že umím svou postavu využít jako výhodu, takže bych řekl, že problémy v soubojích jsem neměl,“ popisoval. 

„Nečekal jsem osobně, že se dostanu na hřiště takhle brzo, navíc hned od úvodní minuty poté, co jsem v áčku v podstatě pár týdnů. Ale jsem samozřejmě moc rád, že jsem šanci dostal. Srovnávat to s dorosteneckou nebo juniorskou ligou se to nedá. Je to úplně jiné, ale na to jsem byl připravený, protože jiná je i úroveň tréninků,“ řekl.

Václav Drchal slaví branku do sítě Slovácka Zdroj: www.sparta.cz Do utkání nastoupil bez povlíkaček, navíc v krátkém rukávu. „Nerad hraji v dlouhém rukávu, to byl jediný důvod. Zima mi trochu byla, ale vydržet se to dalo,“ usmíval se. „Dát gól hned v prvním zápase, to jsem si samozřejmě přál, ale měli jsme i vyhrát. Bylo by to o moc lepší.“

Za Spartu to nebyla jeho první branka, proti Tabáborsku dokonce vsítil v prvním přípravném utkání hattrick. Soutěžní gól je ale samozřejmě cennější. „První gól mi udělal radost, byl jsem v euforii, ale konečný výsledek to samozřejmě kazí,“ mrzí ho. 

Václav Drchal s Tal Ben Chaimem slaví branku do sítě Slovácka Zdroj: www.sparta.cz

124 64