Foto: Fotbalový klub Slovan Záblatí

Nástupcem Stramaccioniho na pozici hlavního trenéra Sparty je Pavel Hapal

Dnes byl oznámen vyhazov Andreovi Stramaccionimu, který skončil kvůli špatným výsledkům. Na jeho místo usedne Pavel Hapal, dosud kouč slovenské reprezentace do 21 let. Ve Spartě se domluvil na spolupráci do léta 2020.

Andrea Stramaccioni byl odvolán po dvou remízách s Brnem a na Slovácku. V novinách se spekulovalo, že na jeho pozici přijde Roman Pivarník, kouč Zbrojovky Brno, Václav Jílek, trenér Sigmy Olomouc, nebo právě Pavel Hapal, v tu dobu působící u slovenské reprezentace do 21 let.

Nakonec volba padla na posledně jmenovaného. 48letý kouč již povede od 15 hodin první trénink, který byl i s ohledem na počasí přesunut do nafukovací haly v Tréninkovém centru na Strahově. Od 17:00 proběhne na Letné tisková konference za přítomnosti Pavla Hapala a sportovního ředitele Zdeňka Ščasného.

Hapal působil v České republice na lavičkách Opavy, Tescomy Zlín, Baníku Ostrava a Mladé Boleslavi. Na Slovensku si vyzkoušel trenérskou činnost u Nitry, Žiliny, Senice a naposledy působil jako hlavní trenér slovenské reprezentace do 21 let, odkud ho ze smlouvy vykoupila Sparta.

Měl také velmi bohatou hráčskou kariéru, během které hrál za Spartu, České Budějovice, Sigmu Olomouc, Duklu, Bayer Leverkusen či španělské Tenerife. 

87 82