Česká republika - mistr světa v malém fotbale

Malý fotbal: Čeští hráči porazili Mexiko a radují se z titulu mistrů světa!

Poslední, nejdůležitější zápas na mistrovství světa zvádla Česká republika na jedničku! S Mexikem se sice nejednalo o jednoduchý zápas, ale i přes perfektní výkon brankáře Bíry jsme středoamerický celek zdolali 3:0!

Česká republika - mistr světa v malém fotbale Zdroj: facebook.com/minifootballcom Ve finále světového šampionátu vyzvali svěřenci Radka Pokorného reprezentaci Mexika. Středoamerický celek postoupil do boje o zlato přes Senegal, který porazil 3:1. Tedy stejným výsledkem jako přehrála Česká republika Španělsko. Na český tým čekal zatím netvrdší oříšek na celém turnaji...

Koudelka a spol. ovšem dokázali Mexiko dokonale překvapit a do konce prvního poločasu vedli zásluhou Jakuba Poláka a Stanislava Maříka 2:0. Po změně stran ovšem přišla věc doposud nevídaná. Mexický celek doslova přikoval českou pětku k vlastní bráně a snažil se vstřelit kontaktní branku. Český celek se jen málokdy dokázal dostat k delšímu držení míče či případným střelám. Naopak Mexiko, které hrálo od 17. minuty druhé půle power play, se stále častěji dostávalo do gólových šancí. Jen díky excelentním zákrokům brankáře Ondřeje Bíry, důsledné obraně a "fotbalovému štěstíčku" nedokázalo Mexiko vstřelit gól. Téměř deset minut trvající mexické přečíslení nepřineslo své ovoce, naopak těsně před koncem přidal do prázdné branky třetí trefu Ondřej Paděra.

Zdroj: facebook.com/minifootballcom Češi tak ke stříbru z červnového Eura přidali zlaté medaile z mistrovství světa. Mexiko prohrálo finále stejně jako na MS v roce 2015, kdy v USA podlehlo domácímu výběru 3:5. Česká reprezentace na prvním mistrovství světa obsadila pátou pozici. „Žili jsme sen, který se stal skutečností. Neuvěřitelná paráda, jsem šťastný za hráče. Tenhle zápas pro ně byl bonus, odměna za celoživotní práci, protože odmala hrají malý fotbal a mají ho rádi. Podařilo se jim něco, v co možná ani nedoufali,“ rozplýval se generální manažer české reprezentace Luděk Zelenka.

Trofej pro vítěze mistrovství světa v malém fotbale Zdroj: facebook.com/minifootballcom V zápase o třetí místo si poradil Senegal se Španělskem rozdílem třídy. Africké mužstvo zdolalo celek z Pyrenejského poloostrova 5:0.