Foto: facebook.com/AsociaceMalehoFotbaluCeskeRepubliky

Malý fotbal: Češi porazili Maďarsko a zahrají si o medaile!

Na mistrovství světa v Tunisku zatím národní tým nepoznal přemožitele! Dalším, kdo na Českou republiku nestačil, bylo Maďarsko. Dnes čeká fotbalisty souboj o finále.

Zdroj: facebook.com/AsociaceMalehoFotbaluCeskeRepubliky Lehkost a fotbalová elegance, s jakou zatím procházejí čestí fotbalisté světovým šampionátem, je neuvěřitelná. Ve čtvrtfinále se výběr Radka Pokorného postavil proti Maďarsku, svému přemožiteli z červnového Eura. A odplata za čtyři měsíce starou porážku se povedla. Sice nejtěsnějším možným rozdílem 1:0, ale i tak suverénním stylem. Maďarský celek celý zápas tahal za kratší konec a nevytvářel si ani dostatek gólových šancí. Naopak Koudelka a spol. se ke střelbě a k finální fázi dostávali více. Dlouho se české reprezentaci nedařilo dopravit míč za brankovou čáru. Až několik minut před koncem se po dlouhém pasu prosadil Patrik Levčík. Náskok si už český tým dokázal pohlídat a může se tak radovat z postupu do semifinále. V něm se utká se Španělskem, jenž porazilo 4:3 Austrálii. Druhou semifinálovou dvojici tvoří Senegal a Mexiko.

„Skvělá práce od kluků, zodpovědný přístup, kompaktní tým, asi bych se opakoval s hodnoceními z minulých zápasů, každopádně je to skvělé,“ rozplýval se český generální manažer Luděk Zelenka.

Česká reprezentace se raduje z postupu do semifinále světového šampionátu Zdroj: facebook.com/AsociaceMalehoFotbaluCeskeRepubliky Semifinálové utkání proti Španělsku začíná dnes (14. 10.) ve 22:30. Zápas bude vysílat ČT Sport.

164 0