Otec  a syn Schmeichelové spolu v dresu Manchester City.
Foto: http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-2574581/Kasper-Schmeichels-imperious-display-against-England-showed-CAN-compared-Man-United-legend-Peter-Schmeichel.html

Kasper Schmeichel překonal svého otce!

Otec  a syn Schmeichelové spolu v dresu Manchester City.

Smíšené pocity musí zažívat brankářská legenda Dánska a Premier League legendární Peter Schmeichel. A to proto, že ho v jedné kuriozitě překonal jeden brankář, shodou náhod jeho vlastní syn Kasper.

Dánsko čekalo poměrně dlouho až do 80. let 20. století, kdy se v brance národního týmu objevil 191 cm vysoký blonďák Peter Schmeichel. Svůj velký talent potvrdil nejen v národním dresu, což korunoval nečekaným ziskem titulu na EURU 1992, ale také svou neskutečnou dlouhověkostí  v Premier League. Schmeichel kromě zázračných zákroků uměl dávat jako jeden z mála brankářů i branky soupeřům. Celkem jich dal deset - 8 v dánské lize, 1 branku v dresu Aston Villy a jeden gól dokonce za reprezentaci své země.

Peter Schmeichel chytal v Premire League v letech 1991 - 99 - Manchester United  a poté 2001 - 02 Aston Villa a 2002 - 03 Manchester City. Pokud pozornému fanouškovi chybí rozmezí let 1999 - 01 tak v tu dobu byl Peter na svém angažmá v Portugalsku - Sporting Lisabon. 

V roce 1986 se do rodiny Schmeichelů narodil potomek Kasper. Samozřejmě následoval šlépěje svého otce a stal se také brankářem, nicméně jeho cesta za úspěchy byla daleko trnitější. Již v sezóně 2002 - 03 se této dvojici povedl husarský kousek, kdy otec chytal za "A" tým a Kasper působil v mládežnických družstev Manchester City. Zde mu však pšenka následně příliš nekvetla a po strávených hostováních v nižších soutěžích se pokusil uchytit v Notts County či Leeds United - slavné to adresy se zářivou minulostí a horší přítomností. Nicméně Kasper to nevzdal a říkal si, kdo hledá, najde. A i on našel ideální klub pro sebe. V roce 2011 se upsal Leicester City, s nímž třeba v sezóně 2015 - 16 slavil titul, či si zahrál základní skupinu Ligu Mistrů.

Tuto sobotu svedl los Premier League proti sobě celky Manchester United  a Leicester City. Domácí celek zvítězil sice 2:0, ale zajímavá situace se odehrála v 53 minutě. Byl nařízen pokutový kop, ke kterému se postavil Romelu Lukaku a Kasper Schmeichel z toho souboje vyšel jako vítěz.  Za 4 sezóny, i když jako host dokázal to, co otec Peter ne. A to byl na Old Trafford doma 8 sezón - zneškodnit soupeři pokutový kop. Resumé zní Peter (0) - Kasper (zatím 1).

Kasper Schmeichel již v barvách Leicesteru City. Zdroj: www.dailymail.co.uk

Autor: Rosťa Králik
203 0