JE TO TAM! Roman Hubník naskočil na slavící spoluhráče
Foto: FCVP/Ladislav Nussbauer

„Jsme spokojeni, nic nebalíme," shodují se viktoriáni po losu. „Je dobře, že to není Rusko," těší Řezníka

JE TO TAM! Roman Hubník naskočil na slavící spoluhráče

Viktoria Plzeň dostala v losu, který obhospodařoval bývalý hráč Barcelony Eric Abidal, slavný portugalský klub Sporting Lisabon. Jak se k losu vyjádřili viktoriáni pro klubový web?

JE TO TAM! Roman Hubník naskočil na slavící spoluhráče Zdroj: FCVP/Ladislav Nussbauer

Viktoria Plzeň odehraje první zápas v Postugalsku (8. března). Odveta se pak odehraje ve Štruncových sadech, což se obezně bere jako výhoda. Sami to poznali hráči Partizanu Bělehrad, kteří sice doma uhráli remízu 1:1, ale pak dostali v Plzni tvrdý direkt, když se k ničemu nedostali a prohráli 0:2. 

Pavel Vrba to ale jako přehnanou výhodu nebere. „Pro nás se bude jednat o hodně zajímavou konfrontaci a je úplně jedno, kdo hraje doma. Každý tým chce dávat v zápasech branky a je jedno, jestli to je doma nebo venku,“ řekl. Naopak Řezníkovi vyhovuje právě tato varianta s odvetou před vlastními fanoušky. „Každý to vnímá trochu jinak. Já mám radši začínat venku a odvetu hrát doma. Nemyslím si, že by to v téhle fázi byla určitá výhoda pro některý z týmů,“ dodal plzeňský bek.

„Ještě jsem je neviděl hrát, ale Portugalci budou dozajista šikovní a techničtí směrem dopředu. Sporting hraje každý rok o titul a zvládl postoupit do další fáze Evropské ligy. Čeká nás větší kvalita, než tomu bylo v případě Partizanu Bělehrad,“ uvědomuje si Patrik Hrošovský.

„Ihned začínáme shánět informace o soupeři, chceme se kvalitně připravit. Sporting hrál například i s FCSB, doma remizoval a venku vysoko vyhrál. Jak říkám, každý zápas je jiný, ale my chceme mít co nejvíce informací," varuje Pavel Vrba o síle soupeře.

Za lisabonskou Benfiku, což je velký rival Sportingu, hraje Martin Chrien, který ještě v létě působil ve Viktorii. „Už jsem si s ním psal, že se uvidíme v Lisabonu na kávě. Snad se mi povede sehnat pro něj lístky, těším se na něj,“ uzavírá Hrošovský.

270 55