AC Sparta Praha logo
Foto: www.detekomanie.cz

Jakou ideální jedenáctku by měl Stramaccioni posílat do ligových utkání?

AC Sparta Praha logo

Spousta nových posil, které měly Spartu úspěšně táhnout Evropskou ligou a za ligovým titulem. Po vypadnutí z EL ale zbývá Spartě pouze liga a domácí pohár. Na tak široký kádr až moc málo zápasů. Komu dá tedy Stramaccioni šanci a kdo naopak bude zahřívat lavičku?

Italský trenér Sparty Andrea Stramaccioni na tiskové konferenci Zdroj: www.facebook.com/ACSpartaPraha Měla to být sezona, ve které budou Letenští konečně útočit na ligový titul a hrát prim v Evropské lize. Letní posilování kádru tomu napovídalo, ale po vypadnutí z EL a vlažným startem do HET ligy se nabízí spíše otázka, co s tak širokým kádrem? Předváděná hra i výsledky se začínají zlepšovat, základní sestava dostává finální rozměry, výbuch v Brně ovšem kartami opět zamíchal, sestava na další kolo tedy může být znovu odlišná. Italský trenér Andrea Stramaccioni bude muset vybrat jedenáctku vyvolených. Kdo by měl podle redaktora isport365.cz dostávat nejvíce šancí? (V potaz jsou brána i aktuální zranění.)

Sestava AC Sparta Praha Zdroj: facebook.com/ACSpartaPraha Brankář: Tomáš Koubek

Z kraje sezony chytal mezi třemi tyčemi Martin Dúbravka, ovšem vinnou několika chyb ho nahradil Tomáš Koubek. Stramaccioni ovšem uvedl důvod, proč Koubek nechytal od prvních zápasů. Jedničkou Sparty by měl tedy ve zbytku sezony být Tomáš Koubek.

Obranná čtyřka: Vyacheslav Karavaev, Lukáš Mareček, Lukáš Štetina, Costa Nhamoneisu

Po delším zranění se proti Slovácku do sestavy vrátil levý obránce Costa. Zimbwabský obránce by měl být pro Stramaccioniho volbou číslo 1. Stoperskou dvojici by mělo v nejbližších zápasech tvořit duo Štetina - Mareček. Lukáš Mareček sice není primárně stoperem, ale při zranění Kayy a nerozehranosti Hovorky, by měl nastupovat po boku Štetiny, jenž je v rámci HET ligy nejzkušenějším stoperem. Post pravého obránce bych přisoudil Karavaeovi, pokud ovšem neopustí Spartu a nepřestoupí do ruské ligy. Pak by ruského obránce dokázal zastoupit Ondřej Zahustel.

Střední záložníci: Rio Mavuba, Michal Sáček

Do střední zálohy, jako do celé sestavy, má italský stratég opravdu z čeho vybírat. Rozhodl jsem se pro duo Mavuba - Sáček. Francouzský záložník patří mezi nejzkušenější borce v české lize. Záloze Sparty může přinést potřebné zkušenosti, potřebný klid a herní přehled. Doplňovat by ho měl Michal Sáček, který v posledních zápas patřil mezi nejlepší hráče na hřišti. Kvalitní výkony ale předvádí také Mandjeck, který je plnohodnotnou náhradou za jednoho z dua Mavuba - Sáček.

Jonathan Biabiany Zdroj: facebook.com/ACSpartaPraha Křídelní hráči a ofenzivní záložník: Jonathan Biabiany, Josef Šural, Tal Ben Chaim

Na kraji zálohy má Sparta, podle mě, největší kvalitu v lize. Až se duo Biabiany a Ben Chaim na českou ligu aklimatizuje, bude postrachem ligových obran. Francouz Biabiany své kvality předvedl už během debutu proti Mladé Boleslavi. Post, na kterého zatím nemá Sparta ideálního hráče, je tvůrce hry. Jediný, komu tato role sedne jako ulitá, je Tomáš Rosický. Exreprezentáční záložník toho na Letné více promarodil než nahrál. Na postu SOZ tedy bude zřejmě nastupovat Josef Šural, i když to pro něho není primární post, ale časem by se mohl na této pozici zabydlet.

Útočník: David Lafata

Kapitán, klubová legenda, aktuálně jediný útočník, na kterého je gólový spoleh. Marc Janko se zatím nedostal do formy, kterou oplýval v Basileji a Lukáš Juliš zatím nenaplnil svůj potenciál. Proto je David Lafata jasnou první volbou. Navíc nastoupit může i na pozici ofenzivního záložníka a přepustit tak místo pro dalšího hráče. Avšak 35letý kanonýr nemůže odehrát všechny zápasy celé, prostor tedy jistě dostanou další ofenzivní plejeři.

David Lafata během děkovačky Zdroj: facebook.com/ACSpartaPraha Do sestavy se těsně nedostali: David Hovorka, Ondřej Zahustel, Georges Mandjeck, Srdjan Plavšić, Martin Frýdek a Bogdan Vatajelu.

Ideální sestava AC Sparta Praha Zdroj: facebook.com/JakubKepkaOfficial Po zranění by se sestavy mohl dostat stoper Semih Kaya. Jako žolíka, který může být v závěrech utkání rozdílovým hráčem,  bude Stramaccioni využívat Tomáše Rosického. Na svou šanci samozřejmě čekat každý hráč A-týmu. Stačí jen několik chybiček a v sestavě může být kterýkoliv hráč nahrazen dalším. Konkurence na Letné je opravdu obrovská.

Dokáže tato sestava válcovat soupeře v HET lize a dotáhnout Letenské k vytouženému domácímu titulu?

Autor: Jakub Kepka
992 0