Italský trenér Sparty Andrea Stramaccioni
Foto: www.facebook.com/ACSpartaPraha

Jaké změny by měl Stramaccioni zvážit v odvetě proti Bělehradu?

Italský trenér Sparty Andrea Stramaccioni

Fotbalová Sparta je vždy pod drobnohledem celé české fanouškovské obce. Na začátku letošní sezóny je však na letenský klub vyvíjen dost možná největší tlak v historii. Není se co divit, posily za stamiliony zatím nezáří…

Dva ostré zápasy, dvě zklamání. Sparta začala novou sezónu předkolem Evropské ligy v Bělehradě a její výkon připomínal spíše tým z okresního přeboru než adepta na evropské poháry a na mistra české ligy. Prohra 2:0 byla pro Stramaccioniho tým naprosto zasloužená. Ani zlepšený výkon proti Bohemians v prvním kole HET ligy nepomohl letenským k výhře, těsně před koncem zápasu inkasovala a pouze remizovala 1:1. A to měla Sparta zářit. Alespoň fanoušci to po příchodech hráčů za desítky miliónů očekávali. Ale letenským se to zatím nedaří.

Na rozehrání už však není čas. Jestliže chce Sparta hrát na podzim pohárovou Evropu, musí předvést ve čtvrtek dominantní a vyspělý výkon. Kvůli zranění budou chybět hráči jako Kaya, Costa, M. Kadlec, Hovorka nebo Vácha, nenastoupí zřejmě ani Vatajelu a Šural. I přes všechna zranění si ale může italský trenér na lavičce Sparty vybírat a oproti prvnímu zápasu s CZ Bělehrad mohou přijít tyto změny:

Martin Dúbravka – Tomáš Koubek

Slovenský brankář, který přišel před sezónou z Liberce, zatím rozhodně nepřesvědčil. Generálka proti Arnhemu se mu sice vydařila, v Bělehradě už ale patřil k nejslabším článkům Sparty. Jeho rozehrávka byla nepřesná, organizace obrany nulová a v neposlední řadě opravdu nechytil nic navíc. Dúbravka se nevykoupil ani v zápase proti Bohemians, inkasovaný gól jde z velké části také na jeho účet. Záda mu kryje velmi kvalitní dvojice Bičík – Koubek a druhý jmenovaný by mohl po průměrných až podprůměrných výkonech Dúbravky šanci.

Martin Dúbravka Zdroj: www.facebook.com

Lukáš Mareček – Rio Mavuba

Kapitán Sparty v Bělehradě propadl snad úplně ve všem. Podpora defenzivy, rozehrávka, podpora ofenzivy. Nic z toho se Marečkovi nedařilo. V zápase proti Bohemians nastoupil Mareček ve středu defenzivy a několikrát hasil nebezpečné situace, proto dost možná nastoupí i v odvetě proti CZ Bělehrad na stejné pozici. V neděli na Letné si proti klokanům odbyl premiéru v rudém dresu Francouz Mavuba a patřil k nejlepším na hřišti. Bylo by velkým překvapením, kdyby ex-kapitán Lille nebyl členem základní sestavy také ve čtvrtek. Právě Mavuba může sehrát jednu z nejdůležitějších rolí v celém zápasu.

Lukáš Juliš – Tal Ben Chaim

Lukáš Juliš byl v Bělehradě velmi nevýrazný. S míčem se prakticky nepotkal a se svým výkonem nemohl být spokojený. Ani v umožněném reparátu proti Bohemians se Juliš nevykoupil. A navíc se uzdravila nejdražší posila Sparty v historii, Izraelec Tal Ben Chaim. Ten si připsal premiéru v základní sestavě proti Bohemians a na hřišti zářil, mimo jiné zařídil penaltu. Jen případné zranění by zřejmě Ben Chaima mohlo připravit o základní sestavu.

Izraelský fotbalista Tal Ben Chaim Zdroj: sparta.cz

Autor: Jirka Vokřál
332 0