Pavel Vrba si kotoul náramně užil
Foto: FCVP/Martin Skála

„Hráli jsme o 400 milinoů! Arsenal by byl úžasný," říká trenér Vrba, který předvedl také tradiční kotoul

Pavel Vrba si kotoul náramně užil

Musel být spokojený. Pavel Vrba spolu s Viktorií Plzeň potřetí ve svém životě postoupil do osmifinále Evropské ligy. Po zápase to také dal mezi novináři najevo. Myslí také na koeficient, díky kterému může český mistr postoupit přímo do Ligy mistrů.

Pavel Vrba si kotoul náramně užil Zdroj: FCVP/Martin Skála

„Když hrajete sedm let pravidelně v evropských pohárech, získáte zkušenosti, které jsou k nezaplacení a obrovsky pomohou,“ říká. Skupinu s Viktorií ovládl a souboj s Partizanem taktéž, ale dnes v odvetě zahazovali jeho svěřenci až příliš šanci.

Vše prolomil až v 67. minutě Krmenčík a v 95. minutě vítězství stvrdil Čermák. „Když nedáte jistý počet příležitostí, začínáte být nervózní. O půli jsem však hráče ujišťoval, že přijdou další. Chtělo to trpělivost,“ nedělá si z promarněných šancí hlavu.

„Žádnou hierarchii dělat nebudu, cením si všech postupů do osmifinále stejně. Dostat se mezi posledních šestnáct znamená pokaždé obrovský úspěch,“ nechtěl Vrba porovnávat tři účasti s Viktorií v osmifinále EL.

Ve hře je možnost dokonce dostat Arsenal. „To by bylo úžasné,“ hlesl Vrba. „Ale až v březnu dojde ke kolizi mezi Evropskou ligou a důležitým duelem domácí ligy, budeme zvažovat a vyhodnocovat panující situaci. A jestliže to bude nutné, budu se klonit k tomu, aby přednost dostala naše domácí soutěž,“ řekl.

„Je obrovský úspěch dostat se mezi nejlepších šestnáct mančaftů Evropské ligy. Samozřejmě jsem rád i kvůli českému fotbalu, protože hrajeme také o český koeficient v evropských pohárech. Může se stát, že i v příští sezoně postoupí český mistr přímo do základní skupiny Ligy mistrů, což je příjem nějakých čtyři sta milionů,“ těší ho.

„Když si vzpomenu na první španělské soustředění, kdy jsme dostali dvakrát pět gólů, tak to nebylo rozhodně příjemné, ale na druhou stranu velice poučné. Od těchto zápasů hrajeme zodpovědněji i trpělivěji,“ zkouší si vzít negativní výsledky ze soustředění pozitivně.

294 137