Spokojený Pavel Vrba
Foto: FCVP/Martin Skála

„Hrajeme o všechno, bude to lepší než proti FCSB," slibuje před Partizanem trenér Plzně Vrba

Spokojený Pavel Vrba

Na horké bělehradské půdě uhráli cennou remízu 1:1. Hráči Viktorie Plzeň tedy mají velikou možnost postoupit, doma ale budou muset nadějný výsledek z prvního duelu stvrdit. Na předzápasové tiskové konferenci odpovídal novinářům na otázky kouč Západočechů Pavel Vrba.

Spokojený Pavel Vrba Zdroj: FCVP/Martin Skála

Kromě Václava Pilaře může využít celou šířku jeho kádru, dokonce i Davida Limberského, který v neděli proti Sigmě Olomouc chyběl kvůli viróze. „David je připravený k zápasu. Kromě Vency Pilaře, který je zraněný, což je možná pro některé z vás novinka, i když je zraněný už delší dobu, jsou zbývající hráči k dispozici," ujistil.

Viktoria si až na závěr utkání v Bělehradě žádné šance nevytvořila, ale Pavel Vrba to jako problém nevidí. „My jsme prostě potřebovali uhrát takový výsledek, abychom mohli doma hrát o postup. Z tohoto pohledu si myslím, že jsme odehráli první utkání velice dobře a samozřejmě víme, jaký výsledek potřebujeme uhrát v odvetě," řekl.

Hraje podle Vrby Patizan jinak venku než doma? „V domácích zápasech jsou určitě aktivnější, minimálně ve skupině Evropské ligy tomu tak bylo. Ale tohle není skupina, čeká nás zápas o postup, takže jejich projev bude jinačí. Je rozdíl, když hrajete šest zápasů ve skupině a můžete v některém někoho šetřit a spoléhat na to, že máte ještě pět utkání. Tentokrát to tak není, hrajeme zápas o všechno," ví, že další možnost nápravy již nebude.

V Bělehradě měli stopeři Viktorie velké problémy s dvojicí ofenzivních hráčů, Tawamba se Soumahem si vytvořili poměrně dost příležitostí, první jmenovaný dokonce vsítil gól. „Hrotový útočník Tawamba je důrazný, pro ně je to asi klíčový hráč, protože střílí většinu jejich gólů. Soumah je naopak mrštný, rychlý, měl po průniku jednu šanci, takže na to hráči samozřejmě upozorňováni jsou. Tak jako ve všech klubech. Teď je otázka, jak se prosadí v samotném utkání, ale víme, co nás čeká." 

Vztyčeným ukazováčkem musí být facka z léta, kdy si viktoriáni odvezli z Rumunska nadějou remízu 2:2, ale doma totálně propadli a od FCSB dostali debakl 4:1. „Ponaučení to pro nás musí být. Doufám, že uhrajeme lepší výsledek než se Steauou,“ doufá trenér posledního českého zástupce v Evropě.

111 85