„Hráči si spletli sport!" štval debakl při premiéře Petrželu, nového kouče Zlína

Zlín převzal od Páníka a dnes ho čekal první zápas ve funkci. Na Moravu přijel Jablonec a odjel nadmíru spokojen. Svěřencům Vlastimila Petržely nasázel čtyři branky a poskočil na šesté místo. To Zlín spadl na desátou pozici a ještě se bude klepat o záchranu.

„Sice jsme začali tak, jak jsme si řekli, ale od toho jsme ustoupili po prvním inkasovaném gólu. Hráli jsme něco úplně jiného. Obrana pracuje úplně špatně. Hráči se nezajišťují. Postaví lajnu a beka nezajišťuje pravý stoper, pravého stopera nezajišťuje levý stoper a levého stopera levý bek. To jsem ještě neviděl. Pak to nemůže ani jinak dopadnout. To se musí změnit. Je tady kopec práce. Nepůjde to odstranit hned," je si vědom chyb.

Hra byla ze strany domácích nesourodá, kombinace vázla... „Úplně nesnáším nakopávaný fotbal. To je nohejbal, spletli si sporty. Až ve druhé půli jsme hráli kombinačně, máme na to šikovné hráče. Teď vám neřeknu, v čem je problém, protože to zatím nevím. Viděl jsem se jenom na tréninku, kde se to nepozná. Ale v zápase je to všechno vidět. Nečekal jsem, že budeme hrát tak strašidelně. Prohráli jsme naprosto zaslouženě. S lepším mužstvem, než jsme v současné době my," káral svůj tým.

Byla to Petrželova nejhorší premiéra? Dostal někdy takový debakl? „Ne, nikdy. Většinou jsem měl vítěznou,“ přiznává. Kouč překvapivě nepostavil do základní sestavy Ubonga Ekpaie, nejlepšího zlínského hráče podzimu. „Chtěl jsem vidět všechny hráče. Pak tam přišel, snažil se a hrál velice dobře. On a Bartošák se mi moc líbili. Bartošák do toho vlítnul tak, jak by měl. Důrazně, tvrdě, neprohrál souboj. Ti hráči se pomalinku budou čistit. Ve středu nám chyběl jeden konstruktivní hráč,“ pokračoval v kritice.

Za stavu 2:0 střídal dvakrát již ve 37. minutě. Ze hry se pakovali Kopečný s Mehanovičem, na plac se podívali Beauguel s Bijiminem. O poločase přišlo i třetí střídání, Holzera nahradil Ekpai. „Prohrávám, tak na co budu čekat… Jdu do rizika. Jenže jsem nečekal, že tam Vukadinovič takto zkazí na půlce míč a není zajištěný. To jsou věci, které těžko můžete ovlivnit. Aspoň že se pak kombinace zlepšila. Ten zápas se dal odehrát úplně jinak. Udělali jsme si to sami. Všechno špatně...“

Na lavičce prý ani nemusel kvůli nemoci být... „Včera jsem měl čtyřicítky horečky. Celou noc jsem zvracel, bylo to nepříjemné. Dostal jsem antibiotika. Ta poslední jsem vyblil, protože jsem nic nejedl. To byla chyba. Samozřejmě jsem přemýšlel, jestli nezůstanu v posteli. Ale nechtěl jsem si připadat jako srab. Ještě nikdy jsem nevynechal zápas. Bolí mě na prsou, nemůžu to vůbec udýchat. Doufám, že včera to byl vrchol té nemoci.“ 

54 8