Střídání! Na plac jde Tomáš Chorý, dohrál Michael Krmenčík
Foto: FCVP/Martin Skála

"Hezky se mi na tu tabulku dívá. Plzeň první, Sigma druhá," těší Chorého

Střídání! Na plac jde Tomáš Chorý, dohrál Michael Krmenčík

Na podzim ještě válčil v dresu Sigmy Olomouc, teď se na Hanou vypravil již jako host, jelikož v zimě přestoupil do Viktorie Plzeň. Na hřišti byl Tomáš Chorý pouze od 74. minuty, přesto zvládl několikrát sklepnout balon spoluhráčům. V závěru dokonce po strkanici obdržel žlutou kartu. Po zápase hodnotil mezi novináři utkání.

Střídání! Na plac jde Tomáš Chorý, dohrál Michael Krmenčík Zdroj: FCVP/Martin Skála Nejprve skoro dvoumetrový dlouhán popsal, jaké to bylo vyběhnout na Andrův stadion jako soupeř. "Byly to takové smíšené pocity. Někdo pískal, někdo tleskal. Že bych to nějak extra vnímal, to ne. Soustředil jsem se především na svůj výkon. Pár balónů jsem udržel, něco sklepl. Škoda, mohl jsem toho vytěžit víc, ale měl jsem málo času," litoval.

"Bod je asi spravedlivý pro oba. Zápas byl nahoru, dolů, i když Sigma v některých pasážích více držela balón, zatímco my jsme ho často ztráceli," hodnotil klání. "Tady se hraje vždy těžce. První poločas měl soupeř navrch, ale i my jsme měli svoje šance. Asi to je zasloužená remíza," má stejný názor Chorého spoluhráč Patrik Hrošovský.

Chorý popřel, že by remízu bral tak, že jeho bývalý klub má bod a současný také. "Já se na to dívám tak, že teď jsem hráčem Plzně a chtěl jsem body tři. Kluci z Olomouce pro mě byli protivníci a nemůžu myslet na pocity. Nebudu říkat, že jsme nechtěli tři body. Ale hezky se mi na tu tabulku dívá. Plzeň první, Sigma druhá... myslím, že Olomouci se bude dařit a přeji jí jen to nejlepší," nezapomněl na klub, který ho dostal do dospělého fotbalu.

Tomáš Chorý sprintuje za míčem Zdroj: FCVP/Martin Skála Nebyli na něj hráči Sigmy lépe připraveni, když ještě nedávno oblékal modro-bílý dres? "Možná ano, ale překvapilo mě, že jsem měl docela dost prostoru, někdy jsem si balón mohl i přebrat, otočit se s ním, udělat pár kroků. Měl jsem ho víc než Michael Krmenčík. Možná nám to pomohlo, možná ne, těžko říct," nechce soudit.

Nepodstupovali svěřenci Jana Jílka souboje s lednovou plzeňskou akvizicí za 25 milionů korun záměrně? Docela často totiž Chorý skákal úplně osamocen. "Nevidím hráčům do hlav, takže fakt nevím. Měl jsem hodně prostoru, takže jsem tam klukům sklepával balóny a většinou jsme se na jejich půlku díky tomu dostali a byl z toho třeba přímák, což bylo dobré pro naše obránce, že si mohli na chvíli oddechnout," těší ho.

V závěru dostal dvaceti tříletý útočník pátou žlutou kartu v sezoně, když po rohu od něj odpadl stoper Sigmy, Uroš Radakovič. "Klasicky jsme se tam strkali a já jsem vysoký, takže jsem to zase schytal já. Co na to mám říct. Udělal jsem strom, Uroš (Radakovič) do mě naběhl a spadl. A já jsem dostal žlutou kartu. Nevím, co k tomu říct."

Dával před zápasem trenér Pavel Vrba nějaké speciální instrukce? "To prozrazovat nebudu (usměje se). Ale pár poznatků k některým hráčům jsem měl, ale to je tak asi všechno."

Autor: Jakub Lebloch
76 53