Hašek si na Letné nezahraje
Foto: www.bohemians.cz

Hašek si proti Spartě nezahraje

Hašek si na Letné nezahraje

Martin Hašek mladší si dnes na Letné nezahraje, kvůli klauzuli v jeho přestupu.

Dnes v 19:00 vstoupí do aktuálního ročníku HET Ligy i poslední dva její účastníci a to Sparta s Bohemians. Pražské derby s sebou nese hned několik lákadel, proč na tento zápas vyrazit. Tím největším lákadlem jsou jednoznačně posily pražské Sparty. Dále je to možný start Tomáše Rosického, či už samotný fakt, že se jedná o malé pražské derby. 

Jeden člověk si však toto derby bude muset nechat ujít. Což o to na tribuně se asi objeví, ale na hřišti rozhodně ne. Martin Hašek mladší přestoupil před začátkem této sezóny ze Sparty do Bohemians, kde má větší šanci se prosadit do základní sestavy. K prvnímu zápasu se měl vracet na hřiště Sparty a určitě by měl o motivaci postaráno. Kdo by také nechtěl svému bývalému klubu ukázat, že měl dostat více šancí? 

Jenže Sparta do přestupu nechala zahrnout klauzuli, že Hašek proti ní nebude moci v prvním zápase nastoupit. Tento zákaz startu Haška ihned komentovali fanoušci na sociálních sítích, když jim přišlo vtipné, že má Sparta, posílená o 10 zahraničních hráčů, strach z jejich bývalého hráče. Tady ovšem nejde ani tak o strach jako spíše o to, že Bohemians neměly dostatek přebytečných finančních prostředků na získání Haška, a tak svolili, že Haška v prvním zápase obětují za předpokladu, že  hráčova cena bude snížena.  Oba týmy se nakonec shodly a hráč přestoupil do Bohemians právě s podmínkou, že se prvního zápasu sezóny proti Spartě nebude moci zúčastnit. 

Na tyto dohody jsme zvyklí především u hostování, když tým, který půjčuje hráče, přidá do smlouvy klauzuli, že ve zájemných zápasech hráč nemůže nastoupit. U přestupů je tento krok poněkud neobvyklý. 

Nakonec touto dohodou utrpěl nejvíce Hašek, který přijde o zajímavý zápas proti svému bývalému klubu. 

Jak se vy díváte na podobné dohodu u přestupů? Souhlasíte se zákazem hraní proti svému bývalému klubu? 

122 0