Hráči Viktorie Plzeň v čele s Michaelem Krmenčíkem slaví branku do sítě Partizanu
Foto: FCVP/Ladislav Nussbauer

„Doma jsme velmi silní. Přál bych si Arsenal," říká Krmenčík, střelec rozhodujícího gólu

Hráči Viktorie Plzeň v čele s Michaelem Krmenčíkem slaví branku do sítě Partizanu

Jeho gól z 67. minuty nasměroval Viktorii k postupu. Sám ale ví, že bez týmu by to nešlo. V osmifinále by si Michael Krmenčík přál Arsenal.

Michael Krmenčík slaví gól Zdroj: Twitter.com/UEFA Europa League „Měli jsme jasně danou taktiku od trenéra a takhle asi ten zápas měl vypadat. Kontrolovali jsme si to. Ale třeba já jsem asi trošku strach měl, člověk neví, s čím na nás soupeř vyrukuje. Ale pohlídali jsme si to a zaslouženě vyhráli," těší Krmenčíka.

Viktoria měla v první půli a na začátku druhé velkou převahu, ale z příležitostí branku nevstřelila. „V prvním poločase měl jednu Dan Kolář, byly i další. Zaplať pánbůh, že jsme ve druhém dvě proměnili a vyhráli. Nemuseli jsme nikam pospíchat, oni museli dát gól. A když se to povedlo nám, byla to voda na náš mlýn. Zákonitě z toho pak padl náš druhý gól, kdy to Milan Petržela udělal dobře a předložil to Čermusovi do prázdné brány.“

V 67. minutě rodák z Kraslic skóroval a nasměroval tak Plzeň k postupu. „Hejdis (Lukáš Hejda) mi dával dobrý balon za obranu, zpracoval jsem si to prsama a chtěl jsem to prostě propálit na zadní tyč, což se mi povedlo. Dal jsem to pod gólmanem. Gól to byl hezkej,“ popisuje.

Hráči Viktorie Plzeň v čele s Michaelem Krmenčíkem slaví branku do sítě Partizanu Zdroj: FCVP/Ladislav Nussbauer Krmenčík tak vsítil svůj první gól v roce 2018. „Útočník by asi nějaké góly měl dávat, já jsem ve dvou zápasech s Partizanem na jeden nahrál a jeden dal, což je takové zadostiučinění. Jsem šťastnej, postupujeme dál, ale nic nekončí, jsme zatím na začátku. Soustředíme se jak na ligu, tak na Evropskou ligu. Ve všem chceme být úspěšní.“

Krmenčík dal ve čtyřech utkáních Evropské ligy čtyři branky. „Znamená to pro mě, že tým funguje na sto procent, a když se daří celému týmu, bude se dařit i mě. Takový je zákon fotbalu. Celý tým fungoval dobře a já jsem z toho těžil," nedělá přehnané závěry.

V Doosan Aréně si Partizan nevypracoval žádnou větší šanci, podle Krmenčíka ale nebyl dvojzápas až tak jednostranný. „Já si myslím, že první zápas si škrtli, byli trochu lepší než my. Ale tady jsme doma, v Plzni to bude mít těžký asi každej." A koho by vyhlášený ostrostřelec chtěl dostat do osmifinále Evropské ligy? Arsenal? „Přál bych si někoho z Londýna. Aby to byl anglickej fotbal. Arsenal by byl fajn, i když asi moc velkej oříšek. Ale nic není nemožné,“ uzavírá.

 

70 73