David Limberský a Milan Petržela podepsali ve Viktorii nové kontrakty

Čtyřiatřicetileté opory Viktorie Plzeň Milan Petržela a David Limberský podepsali s Viktorií Plzeň nové smlouvy, dle kterých zůstanou hráči západočeského klubu až do roku 2020.

Milan Petržela a David Limberský vyhráli s Plzní čtyři mistrovské tituly a dovedli západočeské mužstvo také do Ligy mistrů. Po odchodu Pavla Vrby z Viktorie nezažívali zrovna úspěšné období, s trenérovým návratem se však jejich hráčská kvalita opět zvedla.

Smlouvy měli platné do konce letošní sezóny. Již delší dobu s nimi vedení však jednalo o prodloužení. K dohodě nakonec došlo na soustředění v Benidormu.

„Jednání samozřejmě probíhala již delší dobu, nyní jsme vše definitivně stvrdili podpisem. Jsem rád, že Milan i David nadále budou oblékat dres Viktorie, který mají přirostlý k srdci. A je to určitě dobrá zpráva i pro naše fanoušky,“ řekl generální manažer klubu Adolf Šádek.

 „Oběma hráčům je čtyřiatřicet let, přesto tvrdím, že věk nehraje zásadní roli. Pro nás je důležité, jaké výkony odvádí na hřišti a zde dlouhodobě prokazují nezpochybnitelnou kvalitu. Oběma přeju hlavně pevné zdraví a aby se jim i celému týmu dařilo,“ dodal Šádek.

„Podpis je jen formalita, o budoucnosti jsme se bavili již delší dobu a upřímně jsem si nedovedl moc představit, že bych z Viktorie měl odejít. Je to klub mého srdce a věřím, že společně můžeme zažít další krásné vítězné chvíle,“ komentoval dohodu David Limberský.

„Cítím to úplně stejně jako David. Ve Viktorce jsem doma, cítím se zde dobře, máme nejlepší fanoušky. Jsem rád, že mi klub vyjádřil důvěru a já mu to chci vrátit výkony na hřišti. Po fyzické stránce se cítím skvěle, máme za sebou poctivou tvrdou přípravu a věřím, že to na jaře zúročíme,“ přidal se Milan Petržela.
 

69 0