Václav Pilař slaví branku
Foto: FCVP/Martin Skála

"Chci dosáhnout velkých cílů, protáhl jsem si kariéru," říká nová liberecká posila Pilař

Václav Pilař slaví branku

Václav Pilař sice ještě není na 100 procent zdravý, ale už trénuje a připravuje se na sezonu. Liberec, který malého křídelníka získal na hostování z Plzně, ho bude potřebovat. Nejen o svém zdraví a cílech mluvil pro liberecký web.

Václav Pilař slaví branku Zdroj: FCVP/Martin Skála "Očekávám zejména větší herní vytížení, trochu mě mrzí, že Liberci nemohu pomoci hned. Vzhledem k tomu, že potřebuji více hrát, což je momentálně pro mě po tom dlouhém zranění kolena to nejdůležitější, jsem rád, že mi Slovan poskytl tuto příležitost," těší Pilaře hostování do konce sezony na severu Čech.

O centimetr vyššího hráče než je Lionel Messi trápí celou kariéru zranění. Ani do Liberce neodjel zdraví. Jak to s jeho zdravotním stavem vlastně je? "Poranil jsem si jeden vaz v kotníku a doba léčby by se měla pohybovat kolem tří týdnů. Od té doby, co se mi to stalo, je to nějakých deset dní, takže mi ještě nějaká doba na rekonvalescenci zbývá. Pro uzdravení děláme každý den maximum. Nemůžu to uspěchat, ale věřím, že za dva týdny se už připojím k týmu," řekl.

Václav Pilař po fyzických testech Zdroj: fcviktoria.cz Kam by následně chtěl rodák z Chlumce nad Cidlinou svou kariéru ubírat? "Já jsem hlavně rád, že jsem si vyléčil to zraněné koleno, protože už to nevypadalo moc dobře. Jezdil jsem všude po Německu a bylo to složité. Teď se po té dlouhé době těším na fotbal, na každý trénink. Pro mě je v současné době podstatné, aby se mi vyhýbala zranění, pro což se snažím dělat maximum. Bohužel si na to tělo někdy ještě zvyká a mívám problémy, ale bojuji. Doufám, že teď, když jsem nehrál nějaký ten rok, tak jsem si prodloužil kariéru a chci ještě dosáhnout velkých cílů. Hlavně pravidelně hrát a dostat se do herního vytížení," nechtěl nic nastínit.

Hrál roli v jeho přesunu i kouč? "Trenér Holoubek mi říkal i o tom, jaká je v Liberci bezvadná parta, samozřejmě jsme se bavili i o mém postu nebo roli v týmu. Rád jsem se dozvěděl, kam se mnou trenér případně počítá, když mě Liberec chtěl na hostování. Pozice, která je mi vlastní, je levý kraj zálohy, ale mohu hrát i pravého záložníka, případně podhrotového hráče či útočníka," nevybírá si. 

A proč mu to v Plzni nevyšlo? "V Plzni to bylo těžké, příprava probíhala v pořádku, všechno jsem odtrénoval, ale pak jsem se zranil... Měl jsem problém se svalem, teď kotník, ale doufám, že do budoucna to už bude v pořádku. Cítím důvěru trenéra i vedení a to je pro mě to podstatné. Dodává mi to sebevědomí a já se budu na oplátku snažit pomoci Slovanu," uzavřel.

95 71