Brankář Sparty Nita běží oslavovat góly přes celé hřiště! "Chci být nablízku a užívat si oslavy," zdůvodnil

Mnohé možná překvapil, když gól proti Slovanu Liberec běžel oslavovat přes celé hřiště. Ty, co Florina Nitu znají z FCSB, ovšem ne. Rumunský gólman z toho má tradici.

Běžela pátá minuta prvního poločasu zápasu mezi Spartou a Libercem. Nicolae Stanciu napřáhl za vápnem a zamířil přesně k tyči. Hned se rozeběhl oslavit svou první soutěžní branku za Letenské k rohovému praporku. Postupně byl obsypán všemi spoluhráči z pole a... Po chvíli se objevil Florin Nita a slavil taky.

"Nico je opravdu nepředvídatelný chlap. Měl jsem velkou radost, že se hned střelecky prosadil. Tento způsob oslavy dělám hlavně kvůli týmu, protože chci být spoluhráčům celý zápas nablízku a užívat si společné oslavy," zdůvodnil své počínání pro klubový web.

Jeho spoluhráče a střelce rozhodujícího gólu v zápase proti Slovanu Nicolaeho Stanciua ale nepřekvapil. Podobné oslavy branek totiž používal již ve Steaue Bukurešť, za kterou před dvěma lety spolu hráli v jednom týmu.  "Mě to nepřekvapilo. Už před zápasem jsme se bavili, jestli gólové oslavy budou probíhat, jako ve Steaue, protože už tam běhal přes celé hřiště, aby s námi mohl branky oslavovat," řekl Stanciu.

Další gól Florin Nita oslavoval včera v Uherském Hradišti proti Slovácku. Po brance Václava Drchala, kterou vsítil při svém debutu v dospělém fotbale, běžel přes celé hřiště a skočil mezi těla slavících spoluhráčů.

Po této brance vedla Sparta od 51. minuty 1:0 a vše nasvědčovalo k tomu, že si odveze tři body. Jenže v 70. minutě nechali Zahustel s Hovorkou dostatečně prostoru Zajícovi k tomu, aby pro prostřelil Nitu. Rumunský reprezentant tak obdržel první gól v dresu Spartu v soutěžním utkání, ale za konečnou remízu 1:1 rozhodně nemohl.

159 107