Benevento slaví první bod

Brankář skóroval a Benevento slaví první bod!

Neuvěřitelných 15 kol čekali hráči a fanoušci italského týmu Benevento na první bod v Serii A. Dočkali se až dnes na domácím hřišti proti AC Milán.

Fanoušci italského týmu Benevento mají konečně nějaký důvod k radosti. Jejich tým si připsal první bod do tabulky. Po sérii 14ti proher v řadě přišla remíza. Aby toho nebylo málo, tak domácí dokázali remizovat proti favorizovanému AC Milán, který dnes poprvé vedla legenda Gennaro Gattuso.

Zápas začal podle očekávání. AC Milán měl během prvního poločasu více ze hry a v 38. minutě poslal milánský celek do vedení ofenzivní záložník Bonaventura. Kdo by čekal, že domácí Benevento složí zbraně a dokráčí k další porážce, tak by se mýlil. Brzy po přestávce vyrovnal na 1:1 domácí Puscas a začínalo se opět od nuly. Hosté šli již po sedmi minutách opět do vedení, když se prosadil Kalinič, avšak vrchol zápasu měl teprve přijít. V 75. minutě dostal druhou žlutou kartu milánský Romagnoli a domácímu Beneventu se naskytla šance se zápasem ještě něco udělat, avšak do konce zbývalo jen 15 minut. Zlom nastal v 5. minutě nastavení, kdy se po přímém kopu prosadil domácí brankář. Ano čtete správně. Na přímý kop se do pokutového území vydal i domácí brankář Brignoli a hlavičkou vyrovnal na konečných 2:2 a radost domácích hráčů neznala mezí.

Když už má tým získat první bod v sezóně, tak jedině stylově. Tímto heslem se nejspíše řídili domácí hráči během dnešního zápasu.

Autor: Pepa Hančl