Ronaldo dal 2 branky ve svém 400. zápase za Real

Bale s Ronaldem zařídili výhru Realu nad Dortmundem v Lize mistrů

Po nepřesvědčivých výkonech v LaLize odcestovali svěřenci trenéra Zidana do Německa, kde je v rámci druhého kola základní části Ligy mistrů čekal nepříjemný soupeř - Borussia Dortmund.

Hráči bílého baletu se na Signal Iduna Parku představili již šestkrát, ani jednou z toho však nebylo vítězství. Poslední klání se událo skoro před rokem a Real se s Borusií rozloučil smírně 2:2. Není divu, že před zápasem panovaly ve fanouškovském táboře loňského vítěze této soutěže mírné obavy.

Domácí žlutočerní se na začátku klání prezentovali vysokým a agresivním presingem, který dělal španělskému celku problémy, nicméně se i tak dostal do slibné příležitosti jako první. Carvajal si skvěle naběhl, zasekl balon a nechal tak okolo sebe projet bránícího Topraka, jenže poté ukázal, že levačka není jeho dominantní noha. Ani ne o minutu později pádil sám z úhlu na brankáře Dortmundu Cristiano Ronaldo, který sice nesobecky, ale nesprávně volil příhru na Balea, kterému míč ukopl Piszczek. Ve třinácté minutě měla Borussia kopat penaltu, když Philipp vracel přetažený centr zpátky do ohně a kapitán Ramos evidentně zahrál rukou. Rozhočí Kuipers však penaltu neodpískal ani po konzultaci s brankovým rozhodčím. Možná i díky této události tlak domácích polevil, což se ukázalo jako zásadní moment prvního poločasu. Carvajalův centr našel Garetha Balea a ten famózním kopem z voleje uklidil balon za záda Bürkiho. Hra poté upadla do mírné letargie, ze které mohl diváky probrat v nastavení první půle Ramos, jehož hlavička po rohovém kopu se vcelku nezvykle na jeho poměry nevešla mezi tři tyče.

I druhý poločas začala lépe Borusiia a mohla dokonce srovnat. Varane však míč ukopl Aubameyangovi, který by jinak doklepával do prázdné brány. O chvíli později ukázal Real jeden ze svých smrtonosných protiútoků. Jedna z hlavních postav zápasu, Gareth Bale, dostal od Kroose výborný pas do běhu. Na jeho přízemní přihrávku do vápna si skvěle naběhl další rychlík, který nastoupil ve svém 400. zápase v madridském dresu, Cristiano Ronaldo. Ten tedy svým 108. gólem v lize mistrů navýšil vedení na 2:0. Proti prohře na domácím hřišti byl však Pierre-Emerick Aubameyang, který využil chvilkového nedostoupení od Ramose a po centru Castra snížil na 2:1. Oba týmy si dále vytvářely spíše náznaky šancí a když už se k něčemu dostaly, chyběl kousek. Na jedné straně Aubameyangovi, který umístil centr od Götzeho špičkou pravé nohy těsně vedle, na druhé po dalším brejku Isco, který pálil z vápna těsně nad. Definitivní klid na kopačky hostů přinesl opět Cristiano Ronaldo, který si naběhl za obranu domácích, dostal skvěý pas od Modriče, a po vzoru hráčů Tottenhamu z prvního kola, zakončil svou střelu na bližší tyč Bürkiho branky. Stejně jako v prvním poločase, i v nastavení toho druhého měl po rohu na své hlavě brankovou příležitost Ramos, tentokrát se zaskvěl Bürki reflexivním zákrokem pravé ruky.

Real tedy poprvé ve své historii zvítězil na stadionu Dortmundu a zároveň s Tottenhamem vede tabulku skupiny H.