Foto: Fotbalový klub Slovan Záblatí

Adolf Šádek prozradil, že chtěl Rosického i kouče Zemana! Proč nezamířili do Plzně?

Generální ředitel Viktorie Plzeň, Adolf Šádek, v rozhovoru pro iDnes.cz přiznal, že po EURU 2016 ve Francii chtěl Tomáše Rosického a po konci Pavla Vrby dokonce legendárního trenéra Zdeňka Zemana. Proč se tyto persony nakonec neobjevily v Plzni?

Začněme u Zdeňka Zemana, jednoho z nejlepších českých koučů historie. Po podzimu roku 2013, když Pavel Vrba nečekaně zamířil k reprezentaci, se Šádek se Zemanem dokonce sešel v Římě. Za nemožnou misi příchod kouče na západ Čech nepovažoval.

"Setkali jsme se v Římě, na romantickém náměstíčku otevřeli restauraci jen kvůli němu. Je to velká persona. Pan Zeman si zapálil, uběhly dvě a půl hodiny a najednou byl popelník úplně plný nedopalků. Však víte, jak vášnivě kouří," popisoval.

Jak jednání probíhala? "Říkám mu: Pane Zemane, už bychom mohli jít k věci. A on: Já jsem se na vás informoval, pane Šádku, jdete na mě moc rychle," vypráví s úsměvem.

Není podle Šádka škoda, že nikdy netrénoval v Česku? "Je. Byl jsem tomu nakloněný. Jenže jsme v Plzni jeli určitou linii, kterou bychom riskovali narušit. I když měl pan Zeman platný kontrakt v AS Řím, peníze nebyly problém. Aspoň podle mě ne," říká.

A proč to tedy tenkrát neklaplo? "Nebyli jsme přesvědčeni, že budeme schopni naplnit jeho vize." Uběhly čtyři roky a Vrba je zpátky v Plzni. "Nepochybuju, že to byla správná volba," ujišťuje.

Teď k Rosickému. Odchovanci Sparty po sezoně vypršel v Arsenalu kontrakt a byl tedy volným hráčem. V médiích se dokonce objevovaly informace, že vedení Viktorie chtělo po EURU 2016 ve Francii Rosického získat! "Bylo logické, abychom to zkusili. Kdo by nechtěl záložníka světových kvalit, který pomalu končil v Arsenalu?" potvrzuje překvapivé spekulace Šádek.

"Koketovali jsme s tím, bavili se o smlouvě, ale zároveň jsme věděli, že celá Tomášova rodina je sparťanská. Ta varianta neměla od začátku naději na úspěch, ale minimálně jsme potrápili kluky na Letné," usmívá se.

Šádek je svými provokacemi známý, opravdu ale považoval příchod Rosického do Plzně za reálný? "Byl to příběh Mission Impossible, ale někdy je vhodné pokoušet se o úkoly, kterými zneklidníte konkurenci. Co kdyby náhodou Tomáš kývnul a nahradil Pavla Horvátha?"

287 30