Krize Sparty se prohloubila. Po remíze se Zlínem je titul utopií!

1. liga: Radova nepovedená premiéra na Letné, Slavia ztratila body pod Ještědem!

Fotbalová nejvyšší liga započala své 21. kolo na Letné, kde se domácím fanouškům poprvé představil nový trenér Petr Rada. V sobotu přivítaly Teplice poslední Příbram a Slavia si zavítala pod Ještěd, kde změřila síly s domácím Libercem.

Nepovedená premiéra Petra Rady

Poprvé se domácím fanouškům představil nový trenér Petr Rada, který byl do funkce jmenovám pouze 3 dny před zápasem. Prvním soupeřem byl ambiciózní Zlín. Pokud chtěli Letenští pomýšlet na titul, museli se opět dostat na vítěznou vlnu. Navzdory některým změnám v kádru však byl výkon Sparty stejný, jako v předchozích zápasech. Hosté mohli z několika šancí i strhnout zápas na svou stranu. Svěřencům Sparty nepomohly ani protesty fanoušků proti vedení klubu. Stejně jako v Mladé Boleslavi byl zápas přerušen kvůli pyrotechnice na hrací ploše. Ani přes početní výhodu, která započala v 75. minutě po vyloučení Matejova, se domácím nepodařilo brát 3 body. Fastav Zlín se tak posunul na 4. místo tabulky, pouze 4 body za svého dnešního soupeře. Titul je tak pro Spartu už utopií, protože na první příčku, kterou drží Slavia, ztrácí už 13 bodů! Nový trenér Sparty Petr Rada Zdroj: facebook.com/ACSpartaPraha

Utkání nám ukázalo, že Sparta se nachází jak v herní, tak v psychické krizi. Povolání nového trenéra zatím nepřineslo své ovoce. Petr Rada teď bude mít k dispozici reprezentační přestávku, aby se dokázal s kádrem pořádně seznámit a naordinovat mu svoji taktiku. Pak ovšem čeká Spartu derby se Slavíí, které může definitvně pohřbít sezonu Sparty.  Krize Sparty se prohloubila. Po remíze se Zlínem je titul utopií! Zdroj: facebook.com/ACSpartaPraha

Pod Ještědem získala Slavia jen jeden bod

Před reprezentační pauzou zavítali fotbalisté Slavie do Liberce. Speciální zápas to byl zejména pro trenéra Pražanů Jaroslava Šilhavého, který před 5 lety získal se Slovanem titul a nyní vede Slavii, která aktuálně vede 1. ligu a míří k titulu. Výhra nad Slovanem mohla Slavii dodat hodně klidu před pražským derby se Spartou.

Slávisté započali svůj zápas, jak je již zvykem - tlakem a snahou o vstřelení první branky. Té se "Sešívaní" dočkali v 15. minutě, kdy se hlavou prosadil Jaromír Zmrhal. Slavia nadále diktovala tempo hry, ale vytvořené šance nedokázala proměnit. A tak přišel zasloužený trest, pět minut před pauzou se z první střely na branku prosadil Ekapi. Druhý poločas pak probíhal podle stejného scénáře, jako poločas první. Slavia většinu času trávila u šestnácky soupeře, ovšem šance pálila jednu za druhou. Buď pálili Slávisté mimo branku nebo je zastavila branková konstrukce nebo se zaskvěl brankář domácích Dúbravka. Ani přes velký tlak nedokázala Slavia urvat vítězství Zdroj: facebook.com/SKSlaviaPrahaFotbal V dalším sobotním zápase přivátaly Teplice poslední Příbram. Domácí si hladkou výhrou 3:0 dokráčeli pro tři body.