Krize Plzně se prohlubuje. S Teplicemi získala pouze bod.

1. liga: Derby skončilo remízou, Plzeň po remíze odvolala trenéra Pivarníka!

Největším lákadlem 22. kola nejvyšší fotbalové ligy bylo bezpochyby derby pražských "S". Zajímavé zápasy se ale odehrály i v Plzni nebo ve Zlíně.

Liberec porazil Karvinou, Brno potvrdilo pověst remízového krále

O úvodní zápas 22. kola se v pátek postarali fotbalisté Mladé Boleslavi a Jablonce. Zápas mezi oběma týmy byl od začátku vyrovnaný. Postupem času si však Středočeši vypracovali několik slibných šancí, ale ani střely Marka Matějovského, dorážka Tomáše Přikryla či hlavička Čmovše, nepřinesla domácím bodový zisk. Zápas tak skončil 0:0.

Sobotní program epojištění.cz ligy nabídl hned 6 zápasů. Od 15:00 přivítal Slovan Liberec nováčka nejvyšší fotbalové soutěžě Karvinou. Domácí začali aktivněji a po chybě hostující obrany se prosadil Daniel Bartl, který je se čtyřmi góly nejlepším střelcem Liberce. Po inkasované brance se hra trochu vyrovnala, ovšem Karviná se nedokázala prosadit a tak Slovan v druhém poločase svůj náskok navýšil. Dalekonosnou ranou zařídil domácím tři body Roman Potočný.

V dalším zápase přivítalo Brno pražskou Duklu. Domácí potvrdili pověst remízového krále. Ovšem nejednalo se o nudný fotbal. Úvod zápasu patřil Zbrojovce. Dvě dobré šance ovšem svěřenci Svatopluka Habance nevyužili. Po prvních 20. minutách se osmělili i fotbalisté Dukly Praha, důkazem budiž nastřelení spojnice dřevna a tyčky Janem Holendou. Po změně stran získalo Brno územní převahu, ale přes pozornou defenzivu Dukly se Zavadil a spol. nedokázali prosadit a tak Dukla Praha hrozila z protiútoků. Šance hostů ale zmařil brankář Melichárek. Zbrojovka Brno si tak připsala čtvrtou remízu 0:0 v řadě.

Hradec vytěžil tři důležité body, Plzeň pouze remizovala s Teplicemi

Gólovější zápas mohli vidět diváci ve Zlíně, kam zavítal Hradec Králové. Na rychlý gól hostujícího Milana Černého dokázal za 4 minuty odpovědět Jean-Davie Beauguel. Ovšem hosté si po několika šancích na obou stranách vzali vedení zpátky. Po chybě v komunikaci mezi stopery Zlína měl už Pavel Černý snadnou práci. Zlín vstoupil do druhého poločasu aktivněji, ale hosté uděřily z rohového kopu. Po třetí inkasované brance přitiskl Zlín Hradec před jeho branku, ovšem domácí nedokázali svůj tlak zúročit. Hradec Králové si připsal tři velice důležité body do bojů o záchranu.

Plzeň mohla být za remízu 2:2 nakonec ráda. Zdroj: facebook.com/fcviktoria.cz

Trápící se Plzeň přivítala na jaře dobře hrající Teplice. Plzeň hrála celý první poločas aktviněji, ovšem v koncovce se trápila. Což se brzy začalo projevovat na psychice svěřenců Romana Pivarníka. Hosté naopak vycházeli z dobré defenzivy a hrozili z rychlých protiútoků. Jeden z nich se jim povedl v úvodu druhého poločasu. Krob vystihl rozehru rohového kopu a po bleskurychlé akci zakončoval Červenka. Poté se scénář znovu opakoval. Domácí povětšinu času měli převahu, ale Teplice podruhé uděřily z protiútoku! Viktorka se ale nadechla k poslednímu nátlaku, což se ukázalo jako správný tah. Po proměněné penaltě a druhému gólu Marka Bakoše byla Plzeň ráda alespoň za bod.

Roman Pivarník po remíze s Teplicemi skončil na lavičce Plzně Zdroj: facebook.com/fcviktoria.cz

Remízu s Teplicemi ovšem neustál Roman Pivarník. Slovenský trenér, který vedl Plzeň teprve od začátku sezony, skončil na lavičce západočechů kvůli špatném hernímu projevu v jarní části ligy.

Pražské derby nabídlo aktraktivní závěr utkání

O největší zápas kola i jarní části ligy se postarali fotbalisté Slavie a Sparty. Domácí byli favority na výhru v utkání. Na podzim navíc vyhráli na Letné 0:2. Ovšem obrázek utkání byl trochu jiný.

Průběh utkání nabídl jiný scénář, než jaký fanoušek Slavie asi očekával. Sparťané v čele s novým trenérem Petrem Radou předváděli do Edenu jinou hru, než na jakou jsme byli na jaře zvyklí. Ofenzivní hvězdy Slavie se do zakončení dostávali ojediněle. Sparta navíc vynikala agresivní hrou. Po poločase jsme tedy viděli pouze bezgólový stav. Ozdobou alespoň byla famozní fanouškovská kulisa.

Fanoušci Slavie vytvořili v Edenu fantastickou atmoféru. Zdroj: facebook.com/SKSlaviaPrahaFotbal

Druhý poločas nabídl už zajímavější podávanou. Po několika slibných šancích na obou stranách se prosadil Václav Kadlec. Sparťanský útočník využil v 81. minutě centru z pravé strany a následné přihrávky Konatého. Bylo 0:1 pro Spartu! Ovšem domácí se nevzdali. V 90. minutě se k odraženému míči dostal Ruslan Mingazov, kterého ve vápně srazil Karavajev. Sudí nařídil penaltu, kterou proměnil kapitán domácím Milan Škoda. Nejočekávanější zápas jara skončil 1:1.

Derby pražských "S" skončilo remízou Zdroj: facebook.com/SKSlaviaPrahaFotbal