Josef Černý
Foto: Autor: Josef Vaishar, https://www.facebook.com/elkovauthor/

Josef Černý ovládl další etapový závod, tentokrát Okolo jižních Čech

Josef Černý

Cyklista Josef Černý prožívá velmi povedené časy. 17 dnů po triumfu na největším českém etapáku se postavil na další a znovu se radoval z vítězství. Tentokrát na závodě Okolo jižních Čech, jehož se zúčastnilo celkem 157 jezdců.

Černý vstoupil do soutěže spolu se svým celkem povedeným výsledkem v týmové časovce. Na kratičké trase zaostal Elkov - Author za vítězným Lotto - Soudal U23 o pouhou vteřinu, což postavilo jeho lídra, Josefa Černého, do pozice velkého favorita.

Druhý den přinesl sprinterskou etapu, v níž se v barvách Elkovu snažilo prosadit především duo Jiří Polnický, Alois Kaňkovský, které nakonec vybojovalo 5., respektive 7. příčku.

O den později byla na závodníky připravena cesta z Českých Velenic do Nové Bystřice, kde už o sobě dal Černý vědět. Vytvořil si společně s Holanďanem van Schipem a Dánem Vinjebem velký náskok před pelotonem, a i přestože jej v závěru přemohl právě nizozemský cyklista, převlékl se do žlutého trikotu vedoucího závodníka český reprezentant.

V posledních dvou etapách už nenechal Josef Černý nikoho pochybovat o tom, kdo se stane celkovým vítězem. Ziskem dílčího 6. a 2. místa ještě zvýraznil svůj náskok před druhým Emilem Vinjebem a mohl se těšit z druhého celkového triumfu během 3 týdnů.

123 0