České cyklistky Dukly Praha
Foto: www.facebook.com/AscDukla

Dukla Praha bude mít v nadcházející sezóně profesionální ženský tým

České cyklistky Dukly Praha

Poprvé v historii české cyklistiky se povedlo týmu Dukly Praha získat pro svůj ženský tým statut silničního kontinentálního týmu UCI.

Důvodů pro vybudování českého silničního ženského kontinentálního cyklistyckého týmu bylo hned několik. Jedním z prvních je snaha o získání dostatečného množství bodů na závodech mezinárodní úrovně. Ty totiž mohou dostat tento tým na olympijské hry v Tokiu a předejít tak podobným problémům jako v Riu, kde se o svůj start v časovce přela trojnásobná olympijská vítězka v rychlobruslení, Martina Sáblíková. Druhým cílem je kvalitní program pro české dráhové specialistky. 

„Tým budujeme už rok a myslím si, že dominance závodnic Dukly Praha je na tuzemských závodech dostatečně patrná. Nyní se chceme posunout do úrovně mezinárodní, máme pro to vybavení a jsme schopni poskytnout holkám zázemí srovnatelné se zahraničními týmy. Jde o dlouhodobý koncept," řekl Viktor Zapletal v rozhovoru pro klubové stránky Dukly Praha. 

Hlavním cílem Dukly je dotáhnout se na světovou špičku, která zvládá kombinovat několik disciplín dohromady a tím se posouvá vzhůru. Za tímto projektem budou stát hlavně trenéři celého týmu, kteří budou stejní jako v předchozí sezóně. Pánové Milan Kadlec a Jaromír Friede mají tak úkol jasný a jsou více než odhodláni jít do celé akce na 100%. 

Dukla Praha se však nestará pouze o vlastní tým. Cílem tohoto klubu je také podpora českých závodnic, které jezdí v zahraničí jako je například Kateřina Nash nebo Nikola Nosková. 

V březnu pak proběhne na tiskové konferenci zveřejnění členek týmu, programu závodu a dalších informací, které široké veřejnosti přiblíží fungování týmu.

94 0