Čeští dráhoví cyklisté
Foto: David Sojka, facebookový profil: https://www.facebook.com/davidsojkacz/photos/pcb.761998787302401/761998113969135/?type=3&theater

Češi míří na ME v dráhové cyklistice

Čeští dráhoví cyklisté

Berlín hostí letošní mistrovství Evropy v dráhové cyklistice, na kterém bude mít Česká republika hojný zástup závodníků. Do boje o medaile vyšle hned 14 cyklistů, kteří budou usilovat o vylepšení výsledků z minulého evropského šampionátu, na kterém národní výprava urvala tři cenné kovy.

V hale Velodrom v Prenzlauer Bergu, jejíž kapacita pojme více než 10 tisíc diváků, odstartuje mistrovský šampionát 19. října. Během čtyřdenního klání zasáhnou do bojů o nejcenější příčky i čeští reprezentanti. O medaile budou soutěžit ženy ve složení Lucie Hochmannová, Ema Kaňkovská, Sára Kaňkovská, Jarmila Machačová a muži Tomáš Bábek, Martin Čechman, Jiří Hochmann, Pavel Kelemen, Jan Kraus, Nicolas Pietrula, Denis Rugovac, David Sojka, Ondřej Vendolský a Robin Wagner. 

Někteří čeští cyklisté absolvovali před týdnem závod ve Vídni, který pojali především jako test a potvrzení formy před nastávajícím ME. Svou připravenost potvrdil především David Sojka, který vytvořil nový rekord vídeňského velodromu v disciplíně 200 m letmo s časem 9,84s. Pod hranici 10 sekund se dostal i Martin Čechman, který si nakonec odnesl  ze sprintu vítězství. Martin bude české barvy v této disciplíně zastupovat i na evropském šampionátu. Výbornou formu potvrdila i dvojice Kaňkovská-Hochmannová svým vítězstvím v madisonu.

Němec Robert  Förstemann, domácí závodník a olympijský medailista, o trati prohlásil, že je velmi rychlá, a proto diváky a samotné jezdce čeká velmi zajímavá podívaná. 

268 0