Italský reprezentant Marco Bonalda
Foto: Jakub Netáhlo

Marco Bonalda a jeho působení v Brně

Italský reprezentant Marco Bonalda

Jeden z mnoha italských závodníků na halovém ME v Biketrialu byl Marco Bonalda. Ten nám také bezprostředně po dojetí závodu poskytl rozhovor.

Marco, máš za sebou závod v Brně, jak se cítíš?

Je to dobré. Právě jsem dokončil druhé kolo a tím je závod u konce. Nasbíral jsem jenom sedm bodů a myslím si, že bych měl být druhý asi jen o jeden bod, ale to nevadí. Závod to nebyl příliš těžký, ale musel být velmi atraktivní pro diváky, protože halové závody jsou vždy na maximálním levelu a myslím si, že diváky to velmi baví.

Co rozhodčí? Jak si byl spokojen s jejich výkonem?

Myslím si, že rozhodčí byli dobří, protože dělat rozhodčího na takovémto závodě je velmi těžké. Je tam hodně drobných chyb, kterých si musí všímat a pro ty rozhodčí to není vůbec lehká situace. Vidí třeba sto jezdců na dané sekci a tím pádem to není vůbec lehké.

 Jak se ti líbilo v Brně? Jsi tu poprvé nebo sem jezdíš častěji?

Jsem na tomto závodě poprvé a velmi se mi to líbí. Mám rád halové závody, protože vše záleží na závodníkovi a počasí tady nic neovlivní. Myslím si, že Brno je velmi krásné město a jsou tu super lidé, protože lidé se sem jdou podívat na závody a fandí závodníkům a to je super.

Autor: Jakub Netahlo
130 33