Veronika Vítková
Foto: facebook/Veronika Vítková

Veronika Vítková v posledním závodě v Itálii dojela sedmadvacátá. Vítězství slaví Darya Domracheva

Veronika Vítková

Veronika Vítková zakončila své působení v italské Anterselvě sedmadvacátým místem v závodě s hromadným startem. Zlatou medaili vybojovala olympijská vítězka Darya Domracheva před Anastasií Kuzminou a Kaisou Mäkäräinen.

V závodu s hromadným startem se jako jediná Češka představila Veronika Vítková. Aktuálně pátá žena celkového hodnocení SP bohužel nedokázala navázat na předchozí umístění v elitní desítce. 

Závod zahájila Verča střelecky čistě, pak ale přišla během druhé ležky chyba a česká závodnice musela na trestné kolo stejně jako Slovenka Kuzmina nebo Němka Dahlmeier. Do druhé poloviny závodu vyjížděla na průběžném devatenáctém místě se ztrátou necelých pětapadesáti vteřin. A propad následoval i během běžeckého okruhu, kde se před Verču dostalo několik závodnic.

Ani střelba ve stoje nebyla od Vítkové bezchybná. Při třetí položce nedokázala česká reprezentatka zasáhnout poslední terč a nemohla se tak pokusit o návrat mezi patnáctku nejlepších. Po závěrečné položce se počet trestných kol zastavil na čísle tři. Do cíle dorazila Vítková na chvostu startovního pole na sedmadvacáté příčce. Nutno ovšem dodat, že poslední běžecký okruh Verča nejela naplno, ale šetřila síly. A proto její běžecký čas dnes nenalezneme mezi těmi nejlepšími. 

Vítězství vybojovala Darya Domracheva, jež se do vedení dostala po závěrečné střelecké položce, kdy mnoho biatlonistek muselo na trestné kolo. Druhá do cíle dojela Anastasia Kuzmina. Bronzovou příčku pak obsadila Finka Kaisa Mäkäräinen, která se dokázala na stupně vítězů dostat navzdory čtyřem trestným kolům.

Výsledky hromadného závodu žen

1. Darya Domracheva (BĚL) 40:23,9 min (1)

2. Anastasya Kuzmina (SVK) +11,9 s (3)

3. Kaisa Mäkäräinen (FIN) +16,2 s (4)

27. Veronika Vítková (CZE) +3:47,5 min (3)

Autor: Hana Řeháková
114 69