Veronika Vítková
Foto: facebook/Veronika Vítková

Veronika Vítková skončila těsně za elitní desítkou. Vítězství slaví Slovenka Kuzminová

Veronika Vítková

Veronika Vítková obsadila ve sprintu jedenáctou příčku. Eva Puskarčíková se dokázala probojovat do elitní dvacítky a stejně jako Vítková se zúčastní nedělní stíhačky. Ostatní Češky skončily v poli poražených. Vítězkou se stala Kuzminová ze Slovenska před Domrachevovou z Běloruska a Dzhimovou z Ukrajiny.

Umístění v elitní patnácte vybojovala olympiská medailistka Veronika Vítková. Úvodní položku závodu na 7,5 v norském Holmenkollenu zvládla česká závodnice bez trestného kola, bohužel při položce ve stoje Vítková minula poslední terč a musela tak kroužit 150 metrů navíc. Vítková dokázala vybojovat umístění v elitní patnáctce, konkrétně jedenáctou příčku.

Čistý střelecký závod absolvovala Eva Puskarčíková. Česká závodnice se tak narozdíl od svých reprezentačních kolegyň dokázala vyhnout trestnému kolu. Bohužel o boj o umístění v elitní desítce připravil Puskarčíkovou pomalejší běh. V celkovém hodnocení obsadila Puskarčíková sedmnácté místo. 

Kvalitně rozjetý závod měla i Jessica Jislová, která bezchybně zastřílela první položku a i při střelbě ve stoje to vypadalo, že si Jislová dojede pro další dobrý výsledek. Jenže čtvrtá a pátá rána šla mimo malinký terč a následoval tak pád pořadím. V cíli z toho bylo pro Jislovou nebodované 71. místo a neúčast ve stíhacím závodě.

Juniorské mistryně světa Markéta Davidová obsadila vinou nepodařené střelby sedmdesátou devátou příčku a stejně jako Jislová se nezúčastní nedělního stíhacího závodu. Volno bude mít i Veronika Zvařičová, jež sice udělala méně chyb než Davidová, ale o start ve stíhačce ji připravil pomalý běh.

Střelecky se dnešní závod nepovedl vedoucí ženě Světového poháru Fince Kaise Mäkäräinenové, která musela celkem na čtyři trestná kola a dala tak šanci svým pronásledovatelkám v boji o velký křišťálový glóbus, především vítězné Kuzminové.

Výsledky sprintu žen na 7,5 km

1. Anastasyia Kuzminová (SVK) 21,38,1 min (1)

2. Darya Domrachevová (BĚL) +8,9 s (0)

3. Yulia Dzhimová (UKR) +29,2 s (0)

11. Veronika Vítková (CZE) +1:08,3 min (1)

17. Eva Puskarčíková (CZE) +1:20,2 min (0)

71. Jessica Jislová (CZE) +2:48,5 min (2)

79. Markéta Davidová (CZE) +3:14,4 min (4)

88. Veronika Zvařičová (CZE) +3:56,6 min (2)

133 103