Česká biatlonistka Veronika Vítková
Foto: www.facebook.com/veronikavitkovabiatlon

Veronika Vítková obsadila ve vytrvalostním závodu dvanácté místo. Na body se vrátila Zvařičová

Česká biatlonistka Veronika Vítková

Další umístění mezi elitní patnáctkou v letošní sezóně si na své konto připsala Veronika Vítková. Prvenství vybojovala Italka Dorothea Wierer, Kanaďanka Rossana Crawford se poprvé v kariéře dostala na stupně vítězů. Poprvé od vážného zranění se dnes na body prosadila Veronika Zvařičová.

Veronika Vítková nedokázala navázat na stupně vítězů z minulého kola SP. Při svém zápolení zanechala dva nesestřelené terče a přišla tak o možnost boje o elitní desítku, za kterou zaostala o necelých šest vteřin. Vítková v dnešním závodu obsadila dvanácté místo. Kromě toho měla devátý nejrychlejší běžecký čas.

Eva Puskarčíková stejně jako Vítková dvakrát minula a připsala si tak dvě trestné minuty. Narozdíl od Vítkové ovšem Eva chybovala při střelbě ve stoje. Bohužel v dnešních optimálních podmínkách byly dvě chyby moc a Puskarčíková skončila v konečném hodnocení mimo elitní dvacítku na dvacátém třetím místě. A ti i vinou pomalejšího času, když za Vítkovou zaostala jen v bílé stopě takřka o minutu. 

Slušně odjetý závod má za sebou Veronika Zvařičová,  jež udělala na střelnici z českých závodnic nejméně chyb. V celkovém součtu si Veronika připsala jednu trestnou minutu a výrazně si řekla o nominaci na Olympijské hry do Pyeongchangu. Dvaatřicátým místem získala do hodnocení SP devět bodů a jedná se tak o její první bodový příděl v rámci světového poháru od vážné nehody. 

Mimo bodované pozice skončila Lea Johanedisová, která sice stejně jako Puskarčíková nebo Vítková udělala dvě chyby, ale v součtu s pomalejším během obsadila v konečném pořadí nebodovanou šedesátou pátou příčku.

Na skvělé umístění dlouho útočila Jessica Jislová. V polovině závodu figurovala tato závodnice bojující o účast na olympijských hrách na skvělém desátém místě. Jessica si však následně připsala první trestnou minutu, což by ještě nemusela být velká komplikace, ale pak přišly tři chyby na závěrečné položce, jež Jislovou odsunuly mimo bodované pozice do druhé poloviny startovního pole. 

Střelecky se dnes velice trápila Lucie Charvátová, která navzdory téměř optimálním podmínkám udělala na střelnici šest chyb a skončila daleko v poli poražených na 83. příčce.

Z vítězství se radovala Italka Dorothea Wierer, která navázala na svůj triumf z před dvou let. Druhé místo obsadil finský rychlík jménem Kaisa Makarainen. A nebýt jedné trestné minuty, slavila by Finka zlato. Bronzová medaile připadla fantastické Rossaně Crawford z Kanady, jež se poprvé v kariéře dostala na stupně vítězů. 

Výsledky žen ve vytrvalostním závodě na 15 km

1. Dorothea Wierer (ITA) 41:29,0 min (0)

2. Kaisa Mäkäräinen (FIN) +12,7 s (1)

3. Rossana Crawford (CAN) +21,2 s (0)

12. Veronika Vítková (CZE) +1:44,7 min (2)

23. Eva Puskarčíková (CZE) +2:45,2 min (2)

32. Veronika Zvařičová (CZE) + min (1)

65. Lea Johanedisová (CZE) +5:18,6 min (2)

67. Jessica Jislová (CZE) +5:23,3 min (4)

83. Lucie Charvátová (CZE) +6:47,3 min (6)

160 206