Česká biatlonistka Veronika Vítková
Foto: www.facebook.com/veronikavitkovabiatlon

Veronika Vítková obsadila ve stíhacím závodě sedmé místo!

Česká biatlonistka Veronika Vítková

Veronika Vítková vybojovala ve stíhacím závodě další umístění mezi desítkou nejlepších. Další tři Češky v závodě navíc zvládly dojet na bodovaných příčkách. Vítězství slaví Němka Laura Dahlmeier před domácí Dorotheou Wierer a Běloruskou Domrachevou.

Veronika Vítková stíhací závod nezahájila podle svých představ. Na obou položkách v leže minula jeden terč. I přesto se Verča po celý závod držela mezi patnáctkou nejlepších. Ve druhé polovině závodu se zvládla probojovat zpět do elitní desítky a do cíle dorazila na skvělém sedmém místě. 

Eva Puskarčíková opět ukázala, že patří mezi velmi rychlé střelkyně, jenže běžecky jí to dnes příliš nechutnalo. A v kombinaci s třemi trestnými okruhy to pro Evu znamenalo oproti sprintu mírný propad na třicátou pozici. Její nominace do závodu s hromadným startem je tak v ohrožení (před závodem figurovala na posledním pětadvacátém místě zaručujícím start v "masáku").

Jessica Jislová si ve čtvrtečním sprintu připsala životní výsledek. A i v dnešním závodě přesvědčila, že ji trenéři do Pyeongchangu nominovali právem. Jislová vybojovala další body do celkového hodnocení SP za třicáté druhé místo. Díky svým výkonům v Anterselvě navíc bojuje o svůj premiérový start v závodě s hromadným startem. 

Markéta Davidová se v minulých dnech dočkala nominace na Olympiádu v Jižní Korey, kde podle spekulací fanoušků pojede především štafetový závod. V dnešní stíhačce opět ukázala, že si svou nominaci zaslouží. Z dvaceti ran minula mladičká závodnice sice čtyřikrát, ale přesto zvládla vybojovat aspoň dva body za třicáté deváté místo. Z českých závodnic navíc běžela nejrychleji. 

Výsledky stíhacího závodu žen

1. Laura Dahlmeier (GER) 29:45,0 min (1)

2. Dorothea Wierer (ITA) + 17,3 s (2)

3. Darya Domracheva (BLR) +20,2 (2)

7. Veronika Vítková (CZE) +1:27,5 min (3)

30. Eva Puskarčíková (CZE) +3:17,3 min (3)

32. Jessica Jislová (CZE) +3:30,0 min (3)

39. Markéta Davidová (CZE) +3:53,1 min (4)

176 309