Veronika Vítková
Foto: facebook/Veronika Vítková

Úžasná Vítková bere třetí letošní pódium. Životní závod pro Jislovou

Veronika Vítková

Veronika Vítková má opravdu formu jak se patří. I bez Gabriely Koukalové mají české biatlonistky výkonnost na sbírání pódiových umístění. Česká jednička zapisuje již třetí v letošní sezóně. Premiérové vítězství jde do Norska zásluhou Tiril Eckhoff.

Další úžasný výkon Veroniky Vítkové dnes vedl ke třetímu pódiu v letošní sezóně. Aktuální česká jednička předvedla na obou položkách bezchybný vykon, ke kterému přidala i spičkový běžecký výkon. Ještě po druhé střelbě figurovala dlouho v čele výsledkové listiny. Později ji však překonala právě vítězka dnešního závodu, Eckhoff. V posledním kole navíc byla rychlejší Němka Dahlmeier, která startovala ihned za Vítkovou. České biatlonistce nadělila v závěrečném okruhu deset sekund a v cíli ji přeskočila. Odsunula Veroniku tak na konečné třetí místo, což je pro Verču již třetím letošním bronzem. 

„Tady musím střílet co nejlíp, každý metr navíc dost bolí, a proto jsem ráda, že se mi to podařilo. Pocitově to moc dobré nebylo, závody předtím byly lepší," zhodnotila svůj výkon Vítková po závodě.

Životní závod dnes zajela Jessica Jislová. Stejně jako Veronika dnes střílela čistě. A to, že její běžecká forma též stoupá, dokazuje její umístění. Poprvé v kariéře totiž pronikla do nejlepší patnáctky světového poháru. 

Skvěle rozjetý závod, minimálně na umístění v elitní desítce měla také aktuální česká dvojka, Eva Puskarčíková. Po bezchybné položce vleže si bohužel lepší výsledek odstřelila na stojce, kde celkem dvakrát chybovala. Ve finiši to nakonec stačilo na třiadvacáté místo. 

Na body dnes dlouho útočila také mladička Markéta Davidová, která stále bojuje o olympijskou letenku. Bohužel dvěma chybami, jednou na každé položce, si je odstřelila. A tak alespoň umístění na 46. pozici ji kvalifikovalo do stíhacího závodu. 

Dosti protrápený závod ve vyšší nadmořské výšce dnes prožila Veronika Zvařičová. Se střelnicí se popasovala sice na výbornou, když ani jednou neminula, ale běžecky dnes ve stopě trpěla. Výsledkem po bezchybné střelbě je totiž až umístění v osmé desítce.

Nepovedenou sezónu i nadále potvrzuje Lucie Charvátová. Ta v dnešním závodě předvedla propastné tři chyby na každé z položek. Toto a k tomu ještě bolest zad ji nakonec vedly k rozhodnutí závod nedokončit. Tímto výsledkem si tak pravděpodobně odstřelila také možnou účast pod pěti kruhy v jihokorejském Pyeongchangu. 

VÝSLEDKY SPRINTU ŽEN NA 7,5KM - Anterselva (ITA)

1. Tiril Eckhoff (NOR) 21:05,3 min (1)

2. Laura Dahlmeier (GER) + 12,0 s

3. Veronika Vítková (CZE) + 20,6 s

.

15. Jessica Jislová (CZE) + 1:07,8 min (0)

23. Eva Puskarčíková (CZE) + 1:27,3 min (2)

46. Markéta Davidová (CZE) + 1:57,6 min (2)

71. Veronika Zvařičová (CZE) + 2:41,3 min (0)

DNF Lucie Charvátová (CZE)

443 649