Český biatlonista Michal Šlesingr
Foto: https://www.facebook.com/biatlon.cz / Petr Slavík

To je paráda! Trojice českých biatlonistů v nejlepší desítce!

Český biatlonista Michal Šlesingr

To je znovu zrození pro český biatlon. Ve vytrvalostním závodě v německém Ruhpoldingu hned dvojice Čechů střílela za nula. Ondřeji Moravcovi vynesl jeho výkon dokonce stříbro. Michal Krčmář skončil těsně pod stupni vítězů. A do nejlepší desítky se vešel také navrátilec do SP Michal Šlesingr.

V roce 2016 zde předvedli výborný závod Michal Krčmář s Ondrou Moravcem. První jmenovaný uzavíral v individuálním závodě elitní desítku, Moravec dokonce útočil na pódium, ale nakonec skončil těsně čtvrtý. Dnešním dnem však byl tento úspěch výrazně překročen. 

Ondřej Moravec dnes nastupoval do vytrvalostního závodu s pověstí běžce se zvyšující se formou v bílé stopě. A to také potvrdil. Na trati nechal úplně všechno a potvrdil také formu střeleckou. Čtyři nuly v závodě a dvanáctý nejrychlejší čas mu dnes vynesly stříbrné postavení. Lepší než on byl pouze francouzský suverén Martin Fourcade, který sice minul jeden terč na závěrečné stojce, ale jeho rychlý běh jej o zlato nepřipravil. Moravec se tak díky stříbru dnes vklínil mezi letošní největší rivaly. Bronz totiž získal Nor Johannes Thingnes Bö, který, stejně jako Fourcade, minul jeden terč na závěrečné položce ve stoje. 

Nejlepší závod letošní sezóny předvedl také Michal Krčmář. Osmadvacátý běžecký čas a rychlá bezchybná střelba mu dnes vynesla úžasné páté místo. To pro něj znamená již třetí umístění v elitní desítce v právě probíhající sezóně. Na bronz norského závodníka ztratil půl minuty. V závěru se před něj dostal ještě méně známý Němec Rees, který předvedl taktéž bezchybnou střelbu. Jinak by bral Michal místo čtvrté.

A do třetice český reprezentant v elitní desítce. 

Michal Šlesingr se přes Vánoční svátky a ještě během minulého týdne léčil z drobného zranění kolene a doháněl tréninkové manko. A jak se dnes ukázalo, vynechání zastávky v Oberhofu bylo správným rozhodnutím. Šlesingr dnes minul pouze jeden terč, a sice na první zastávce ve stoje. Na dalších již nechyboval a celkově čtyřiadvacátý běžecký čas vynesl Šlesingrovi, stejně jako Moravcovi a Krčmářovi, nejlepší výsledek v letošní sezóně. A to v podobě osmé pozice. 

Vůbec poprvé v kariéře se na start individuálního závodu v rámci Světového poháru dnes postavil Ondřej Hošek. Průměrným výkonem však dnes neoslnil, ale ani nezklamal. Možná tlak z premiéry v elitním seriálu přivodil, že na prvních dvou položkách udělal vždy jednu chybu. Poté byl už bezchybný, ovšem pomalejší běžecký čas znamenal umístění až v sedmí desítce. 

Po třech položkách měl skvěle rozběhnutý závod také Adam Václavík, který držel šanci na umístění v nejlepší dvacítce. Bohužel jeho dvě chyby na poslední položce jej opět katapultovaly mimo bodované pozice. 

V Ruhpoldingu je po dnešním závodě naplánován už pouze jediný individuální závod, kterým je hromadný start pouze pro 30 závodníků. Tento závod dozajista neunikne ani Ondřeji Moravcovi s Michalem Krčmářem. A osmé místo v dnešním závodě pravděpodobně posune do tohoto klání také Michala Šlesingra, což znamená, že po dlouhé době se dočkáme trojnásobného českého zastoupení v závodě pro nejlepších třicet biatlonistů. 

VÝSLEDKY - INDIVUDUÁLNÍ ZÁVOD NA 20 KM

1. Martin Fourcade (FRA) 44:27,9 min (1)

2. Ondřej Moravec (CZE) + 1:01,0 min (0)

3. Johannes Thingnes Bö (NOR) + 1:06,3 min (1)

.

5. Michal Krčmář (CZE) + 1:36,6 min (0)

8. Michal Šlesingr (CZE) + 2:26,5 min (1)

67. Ondřej Hošek (CZE) + 5:32,1 min (2)

71. Adam Václavík (CZE) + 6:03,0 min (4)

310 765