Eva Puskarčíková a Markéta Davidová
Foto: Petr Slavík

Štafety pro zítřejší závody odtajněny! Koho postaví trenéři na start?

Eva Puskarčíková a Markéta Davidová

Čeští trenéři odhalili složení štafet a prohlašují, že zítra nepůjde ani tak o výsledky, jako o zisk zkušeností a porovnání s ostatními reprezentacemi. Vzdávat se ale nehodlají!

Jako první se diváci mohou těšit od 11:30 na štafetu mužů v závodě na 7,5 kilometrů. Za Čechy ji rozjede podle průběžných výsledků nejrychleji jezdící Michal Šlesingr, od něhož převezme pomyslný kolík Ondřej Moravec. Na třetí úsek trenéři postavili Adama Václavíka a závěrečnou část štafety odzávodí nejlepší Čech v posledních dvou závodech, Michal Krčmář„Každé štafety pro nás nyní představují test. Chceme, aby se s touto disciplínou sportovci sžili, zvykli si na sebe i své úkoly. Konkrétní umístění pro nás nebude v neděli až tolik směrodatné,“  prohlašuje šéftrenér Ondřej Rybář.

Mezi ženami bude složení štafety následující: závod rozjede Eva Puskarčíková, po ní na trať nastoupí Jessica Jislová. Obě závodnice měly pro dnešní den volno, neboť se jim nepodařilo postoupit do stíhacího závodu. „Jess to je střelecká jistota. V běhu má navíc, ale jsem přesvědčený, že by jí mohl pomoci sobotní volnější trénink, který měla místo stíhacího závodu." 

Na třetí úsek trenéři nasadili Markétu Davidovou. „Ve sprintu i ve stíhačce byla z našich žen Markéta dokonce nejrychlejší. Je tady proto, aby závodila, aby sbírala zkušenosti," dodává Rybář k nominaci nejmladší členky v týmu. Trenéři nepochybují, že pokud se Davidové při střelbě nebude vést dobře, svou ztrátu jistě stáhne během běžeckých okruhů.

Potřebujeme porovnání, potřebujeme zkušenosti, a proto neočekáváme velké výsledky. Stále platí, že osmé místo bereme jako známku dobrého výsledku. Co je pod tím, znamená zklamání, co je nad tím, představuje úspěch.“ 

100 0