Michal Krčmář
Foto: www.facebook.com/mkrcmar23

Sprint v Oberhofu vyšel nejlépe devátému Krčmářovi. Zmrtvýchvstání dnes zažil Soukup

Michal Krčmář

Velice povedený závod mají za sebou Michal Krčmář a Ondřej Moravec. Krčmář, řečený Bimbo, si díky rychlému běhu připsal na své konto umístění v elitní desítce, konkrétně deváté místo. Nezaostal ani Ondra Moravec, který vybojoval jedenáctou příčku. Doslova zmrtvýchvstání zažívá Jaroslav Soukup.

Skvělým běžeckým vystoupením se v dnešním propršeném sprintu prezentovali Michal Krčmář a Ondřej Moravec. Oba dva se celý závod pohybovali na vysokých příčkách. Michal Krčmář zahájil svůj závod střelecky velmi dobře a pečlivě piloval každou ránu. Při střelbě ve stoje sice nedokázal sestřelit všech pět terčů a musel kroužit jedno trestné kolo, ale i tak to v cíli byl pro Michala parádní výsledek v podobě devátého místa.

Stejný střelecký výsledek měl i Ondřej Moravec, který oproti Krčmářovi udělal chybu hned na úvodní položce. Svou oblíbenou stojku posléze zvládnul bravurně a v celkovém pořadí se jen těsně nevešel mezi desítku nejlepších závodníků. Na desáté místo ztratil necelých pět vteřin.

Výkon hodný charakteristice "zmrtvýchvstání" dnes předvedl Jaroslav Soukup, který se vrátil do závodů SP po úspěšném působení v závodech Českého poháru. Příprava na letošní sezónu proběhla u Jardy bez větších komplikací, nicméně bronzový olympijský medailista právě ze sprintu se nemohl dostat do závodního tempa. Na úvod sezóny doplňoval špatnou střelbu také pomalým během, což vyústilo v přeřazení do B-týmu a startům v IBU Cupu. Tam se mu nevedlo špatně a po dobrých výkonem v kláních Českého poháru byl znovu nominován do A-družstva pro závody Světového poháru v německém Oberhofu, za což se dnes koučům odvědčil náramně. Na střelnici udělal pouze jednu chybu a také díky povedenému běhu dnes bral prvních 16 bodů v letošním ročníku SP. 

Mimo body dojel Tomáš Krupčík, který kroužil celkem 450 metrů navíc, postup do stíhacího závodu mu ale neunikl.  Naděje na slušné umístění a postup do stíhacího závodu si na stojce odstřelil Adam Václavík, který po první střelbě figuroval na bodovaných místech. Bohužel se střelbou ve stoje letos neskutečně bojuje. A čtveřice neskolených terčů jej odsoudila k umístění až v osmé desítce. 

Vítězství v dnešním sprintu vybojoval Francouz Martin Fourcade, který s přehledem vyčistil všech deset terčů a na trati předváděl opět neskutečný výkon. Stříbro získal Emil Hegle Svendsen, jenž dlouho soupeřil na dálku s Fourcadem o první místo. Také bronz putuje do Norska zásluhou Johannese Thingnese Boe a nebýt dvou omylů, připadlo by první místo právě jemu. 

Pořadí mužů ve sprintu na 10 km

1. Martin Fourcade (FRA) 25:03., min (0)

2. Emil Hegle Svendsen (NOR) +8,1 s (0)

3. Johannes Thingnes Boe (NOR) +10,2 s (2)

9. Michal Krčmář (CZE) +54,3 s (1)

11. Ondřej Moravec (CZE) +1:01,1 (1)

25. Jaroslav Soukup (CZE) +1:32,7 min (1)

58. Tomáš Krupčík (CZE) +2:31,4 min (3)

75. Adam Václavík (CZE) +2:59,4 min (5)

229 225