Česká biatlonistka Veronika Vítková
Foto: www.facebook.com/veronikavitkovabiatlon

Slovenka Kuzmina suverénně ovládla stíhací závod! Veronika Vítková obsadila čtrnácté místo

Česká biatlonistka Veronika Vítková

Nejlepší Češkou se v dnešní stíhačce stala Veronika Vítková, která si oproti čtvrtečnímu sprintu pohoršila o jedenáct příček. Na body dosáhla i Eva Puskarčíková, jež obsadila 23. místo.

Nejlepší Češkou se v Oberhofu opět stala Veronika Vítková, která na trať vyběhla ze třetí pozice se ztrátou čtyřiceti vteřin na první Slovenku Anastasiu Kuzminu, jež prožívá zatím parádní sezónu. Vítková dokáhala během prvního běžeckého kola zdatně držet krok s finským rychlíkem Kaisou Mäkäräinen. Bohužel na střelnici nedokázala napodobit výkon ze čtvrtečního sprintu. Z dvaceti ran minula třikrát, což ji stálo místo v Top 10. I přesto nemusí Vítková smutnit, na své konto přidala slušnou porci bodů do celkového hodnocení SP za 14. místo. 

Skvěle rozběhnutý závod měla Eva Puskarčíková, která odstartovala z desáté pozice a mankem jedné minuty a sedmnácti vteřin na první Anastasiu Kuzminu. Střelbu v leže zvládla Puskarčíková bravurním způsobem a nemusela na trestné kolo. Dlouho se zdálo, že Eva přidá další umístnění v elitní desítce v letošní sezóně, bohužel při závěrečné střelecké položce minula hned tři terče, což znamenalo 450 metrů navíc. V cíli z toho bylo konečné 23. místo. Mimo bodované pozice skončila Jessica Jislová, která na střelnici udělala čtyři chyby a skončila na 49. pozici.

Vítězkou dnešního stíhacího závodu se stala Anastasia Kuzmina, která předvedla závod start-cíl a suverénně získala zlatou medaili a upevnila si první místo v celkovém hodnocení SP. Stříbro vybojovala zásluhou čisté střelby Italka Wierer. Třetí místo po skvělé stíhací jízdě připadlo Ukrajince Vitě Semernko, která startovala z dvaadvacátého místa.

Výsledky žen ze stíhacího závodu na 10 km

1. Anastasia Kuzmina (SVK) 30:49,5 min (1)

2. Dorothea Wierer. (ITA) +1:04,4 min (0)

3. Vita Semerenko (UKR) + 1:10,2 min (0)

14. Veronika Vítková (CZE) +2:06,5 min (3)

23. Eva Puskarčíková (CZE) +2:50,7 min (3)

49. Jessica Jislová (CZE) +5:10,5 min (4)

227 87