Česká biatlonistka Veronika Vítková
Foto: www.facebook.com/veronikavitkovabiatlon

Slovenka Kuzmina slaví druhé vítězství! Veronika Vítková 16. a celkem 4 Češky na bodech

Česká biatlonistka Veronika Vítková

Další vítězství pro Anastasiyi Kuzminu! Slovenská biatlonistka si díky dnešnímu triumfu pojistila vedení v hodnocení disciplíny. Do stíhacího závodu postupují čtyři Češky. Nejlépe se vedlo Veronice Vítkové, která skončila šestnáctá. Čtyřiadvacátá Jislová zaznamenala kariérní maximum. Body braly i 26. Puskarčíková a 35. Davidová.

Druhé vítězství v letošním ročníku Světového poháru si na své konto připsala slovenská závodnice Anastasiya Kuzmina, která závod odjela v červeném dresu pro první ženu v hodnocení disciplíny. Kuzmina předvedla bezchybný střelecký výkon a v kombinaci s  nejrychlejším během z celého startovního pole za sebou nechala všechnu konkurenci.

Veronika Vítková opět potvrdila roli letošní české jedničky. Vítková se sice nedokázala vyvarovat jednomu trestnému okruhu, ale díky obstojnému běhu vybojovala další umístění mezi elitní dvacítkou v podobě šestnáctého místa. Parádní výkon předvedla Jessica Jislová, když taktéž trefila všech deset terčů a jako jediná z českých závodnic nemusela kroužit 150 metrů navíc. Jislová v konečném pořadí obsadila 24. příčku, což pro ni znamená vylepšení osobního maxima. 

Z postupu do stíhacího závodu se kromě Vítkové a Jislové radovaly Eva Puskarčíková Markéta Davidová. Obě závodnice si připsaly body do celkového hodnocení Světového poháru za 26., respektive 35. příčku. Mimo postupová místa skončila Veronika Zvařičová, která  se navzdory jediné chybě na střelnici nedokázala probojovat mezi postupující do stíhacího závodu. Devětašedesátá příčka je však jejím letošním maximem v SP. Je vidět, že její výkony jdou nahoru. 

Mezi šedesát nejlepších se neprobojovala ani Lucie Charvátová, která se střelecky stále trápí a nemůže najít optimální formu. Postup do stíhacího závodu si Charvátová odstřelila během položky ve stoje, kdy dokázala správně zasáhnout pouze jediný terč. Celkem nastřádala Charvátová pět chyb.

První stupně vítězů v letošní sezóně slavila Němka Laura Dahlmeier, která obsadila stříbrnou příčku se ztrátou přes půl minuty na vítěznou slovenskou závodnici. Třetí místo pak vybojovala ukrajinská závodnice Vita Semerenko.

Konečné pořadí žen ve sprintu na 7,5 km

1. Anastasiya Kuzmina (SVK) 20:59,6 min (0)

2. Laura Dahlmeier (GER) +33,9 s (0)

3. Vita Semerenko (UKR) +41,4 s (0)

16. Veronika Vítková (CZE) +1:31,7 min (1)

24. Jessica Jislová (CZE)  +1:49,9 min (0)

26. Eva Puskarčíková (CZE) + 1:52,5 min (2)

35. Markéta Davidová (CZE) +2:09,6 min (2)

69. Veronika Zvařičová (CZE) +2:58,5 min (1)

82. Lucie Charvátová (CZE) +3:47,8 min (5)

312 138