Česká biatlonistka Veronika Vítková při střelbě na SP v Novém Městě 2016
Foto: Jan Linha

Skvělá Vítková si doběhla v Oberhofu pro bronz. Puskarčíkové nespadl terč

Česká biatlonistka Veronika Vítková při střelbě na SP v Novém Městě 2016

Vydařený den českých biatlonistek. Veronika Vítková po jednom trestném kole a velmi rychlém běhu si ve sprintu na 7,5 km doběhla pro bronz. Stejným nástřelem se prezentovala i Eva Puskarčíková, jenž skončila desátá.

České biatlonistky tak ukazují, že mohou o pódium bojovat i bez Gabriely Koukalové, kterou stále trápí lýtka. Veronika Vítková udělala na střelnici jednu chybu (hned první výstřel položky vleže), stejně jako Kuzmina a Mäkäräinen, které skončily před ní. Ovšem famózním během se dokázala probojovat až na pódium a potvrdila, že jí tamní stadion sedí. Zaznamenala tak teprve čtvrté pódiové umístění v individuálním závodě v kariéře. 

Druhá česká zástupkyně v elitní desítce, Eva Puskarčíková, dnes narazila na technické problémy, které se v závodech Světového poháru vyskytují jen zřídkakdy. Při položce vleže totiž Evě zůstaly na stavu dva nesestřelené terče, nicméně trenéru České reprezentace Zdeňku Vítkovi se to nezdálo. Jeden terč totiž Eva trefila, nicméně ten nespadl. Eva následně běžela dvě trestná kola. Zdeněk Vítek následně u jury tento problém reklamoval a ta nakonec uznala, že terč opravdu nespadl kvůli technické závadě. Puskarčíkové následně a správně technická komise odečetla z výsledného času 27 sekund, což jí posunulo do elitní desítky. 

Zbylé Češky na body nedosáhly. Jessica Jislová nicméně potvrzuje vzestupnou tendenci formy. I přesto, že dnes minula dva terče, útočila na bodované příčky, které jí nakonec unikly o 3 pozice. Jessica se však jako 43. nominovala do stíhacího závodu. Lucie Charvátová a Veronika Zvařičová dnes zaznamenaly na střelnici 4 minely a skončily hluboko v poli poražených a stíhací závod se jich týkat nebude. 

V dnešním závodě se oproti původním spekulacím představila německé suverénka Laura Dahlmeier. Nejdříve se objevily informace, že se nebude moci závodů v Oberhofu zúčastnit kvůli obnovené nemoci. Nakonec se dokázala zotavit a dnes předvedla na domácí trati opět velmi rychlý běh a s dvěma chybami na střelnici nakonec doběhla na 13. pozici. 

VÝSLEDKY - SPRINT ŽEN NA 7,5 KM

1. Kuzminová (SR) 22:23,7 (1)

2. Mäkäräinenová (Finsko) +35,4 (1)

3. Vítková (ČR) +40,1 (1)

4. Hildebrandová (Německo) +47,0 (1)

5. Braisazová (Francie) +53,4 (2)

6. Nowakowská (Polsko) +1:07,6 (1)

7. Domračevová (Bělorusko) +1:07,9 (2)

8. Perssonová (Švédsko) +1:11,1 (0)

-----

10. Puskarčíková (ČR) +1:16,5 (1)

43. Jislová (ČR) +2:09,5 (2)

71. Charvátová (ČR) +3:07,1 (4)

88. Zvařičová (ČR) +4:31,0 (4)

272 370